.

USB 10 Цифрен Број 125khz ID Card Reader Сензор Smart Rfid ID Читач на картички

USB 10 Цифрен Број 125khz ID Card Reader Сензор Smart Rfid ID Читач на картички

DEN 383.52

Пристапност
Во достапна форма

PNP USB 10 Hexadecimal 10 Цифрен Број 125khz ID Card Reader Сензор Smart Rfid ID Card Reader EM4100,EM4200,EM4305
Опис На Производот
1, Поддршка EM4001, EM4100, EM4200, TK4100 и нејзините компатибилен СМАРТ картичка за ИДЕНТИФИКАЦИЈА
2, Фреквенција : 125 KHz
3, Првите 10 цифри на RFID близина картичка прочитај
4, Windows95/98/2000/XP/ 7/8/10/андроид
5, Комуникација spped : 106 Kbit/s
6, Напојување : DC 5 V
7, Читање на далечина : за 5-8cm
8, Интерфејс : USB
9, Операција температура : -10~70 целзиусови степени степен
10, температура на Чување : -20~80 целзиусови степени степен
11, Големина(L*W*H) : 108*78*28mm
12, Вкупната Тежина : 100g
13, Боја : Црна
Инструкции За Инсталација
1 : Поврзете го usb кабелот со читач на картички за на компјутер, USB порт.
2 : читателот ќе 'капе' звук и блиц за тоа дека власта успешно,
и тогаш половина секунда по 'капе' звук и блиц за тој уред за авто-тест успешно, без да Инсталирате никакви драјвери, windows автоматски ќе го признае тоа.
3 : Отворете една EXCEL или СВЕТОТ ,бројот на картичката ќе биде на текст со себе .
Примена :
Широко се користи во влезот стража, потрошувачка, хотел заклучување, метар вода, електрична енергија метар и гас метар и серија на IC card управување со апликацијата систем.
Производ функција :
1.Брзо и во читање на RFID Тагови
2.

Главните карактеристики

Број На Модел На:
125khz ID контрола на пристап на читач на картички
Бренд Име:
DORLO