.

20Pcs AG10 G10A SR1130 LR1130 390A D189 LR54 Алкална Батерија Копчето Мобилен Монета Промоција

20Pcs AG10 G10A SR1130 LR1130 390A D189 LR54 Алкална Батерија Копчето Мобилен Монета Промоција

105.60
DEN 97.00 -8 %

Пристапност
Во достапна форма


Опис На Производот
* 100% нов висок квалитет на генерички
* оваа ag10 батеријата, обезбедува одлична комбинација на висока енергија и континуирано напон снабдување.
* овие батерии се обезбеди долг рок на траење за да направите резервни копии на енергетски цели заедно со идеална температура отпор и супериорен капацитет на складирање.
* напон : 1.5 v
* модел : ag10
* Исто така, може да биде познат како :
189, 189-1, 389 A, 390 A, AG10, D189, G10, G10 A, GP89 A, KA54, L1131, LR1130, LR54, RW89, V10 GA
* хемија : алкална
* употреба :
#далечински контроли, camcorders, ласерски совети, часовници
#pda. играчки, организатор, копче фоб accutron, автомобил алармот, калкулатори, компјутерска опрема електрични термометар, електронски часовници/часовници ,glucometer ,меморија резервната батерија
#комуникациска опрема, карти, радија камери, податоци пакет за видео камери и сл
Пакет се вклучени :
20pcs AG10 батеријата

Главните карактеристики

Номиналниот Капацитет:
75mAh
is_customized:
Yes
Номиналниот Напон:
1.5 V
Големина:
11.6*3.0mm
Бренд Име:
EUNICELL
Број На Модел На:
AG10/LR1130
Тип На Батерија:
Алкална Батерија