.

SMD5630 AC напон 220V led лента флексибилни светлина 1M/2М/3М/4M/5M/6M/7M/8M/9M/10M/15 МИЛИОНИ+Power Plug 120leds/m Водоотпорен led Декорација светлина

SMD5630 AC напон 220V led лента флексибилни светлина 1M/2М/3М/4M/5M/6M/7M/8M/9M/10M/15 МИЛИОНИ+Power Plug 120leds/m Водоотпорен led Декорација светлина

393.12
DEN 354.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма


SMD5630 AC напон 220 V led лента флексибилни светлина 1 M/2М/3М/4 M/5 M/6 M/7 M/8 M/9 M/10 M/15 МИЛИОНИ+Power Plug 120leds/m Водоотпорен led Декорација светлина
Спецификација :
Боја : Кул бело( 6000 K ),Топло бела( 3000 K ), LED Кол : 120 LED диоди / 1 M Водоотпорен Стапка : IP67 Водоотпорен Работен Напон : AC220 V Видите агол : 120 Големина : L100cm (1 M) x W1.5cm x T0.6cm Работа Tempreture : -20 до 60 животниот Век : 50.000 часови Гаранција : 2 години Апликации : 1)светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци 2)светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи 3)Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency 4)Нашироко се применуваат во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување 5)се Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
Ве молиме контактирајте со нас прво кога имате било каков проблем,ние ќе ви даде најдобра услуга и да го реши проблемот ПОБРЗО.Ви благодарам многу.
Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ако имаш било каков проблем со вашата нарачка, ние ќе го реши проблемот за вас е на задоволително ниво и решавање на вашите проблеми.

Главните карактеристики

Wattage:
1 Meter, 2 Meter, 3 Meter, 4 Meter, 5 Meter, 6 Meter, 7 Meter, 8 Meter, 9 Meter, 10 Meter, 11 Meter, 12 Meter, 13 Meter, 14 Meter, 15 Meter
Тип На Објект:
Лента
Напон:
220V
Просечен Живот (часот):
50000 часа
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
120leds/m
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Енергија:
Движење
LED Чип Модел:
SMD5630
Боја Temp(К):
топло бела
Бренд Име:
GRN-ТРЕПКА
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
220V led лента
Спецификации (монистра светлина / m):
120leds/m
Led количина:
120leds/1M
Водоотпорен го оценувате :
ip67 водоотпорен
Работен напон:
AC220V
боја на светлина:
кул бела,топло бела
Чип СМД:
SMD5630
живот:
50.000 часа
Работа Tempreture:
-20 до 60
Агол На Гледање:
120
Големина:
L100cm (1M) x W1.5cm x T0.6cm
Гаранција:
2 години