.

300pcs/многу CE, ROHS одобрен 24v 3.6 w 360LM 3-LED диоди Nichia Работ Светлина Предводени од Модулот за Автобуска Станица Светлината Кутии

300pcs/многу CE, ROHS одобрен 24v 3.6 w 360LM 3-LED диоди Nichia Работ Светлина Предводени од Модулот за Автобуска Станица Светлината Кутии

DEN 47520.00

Пристапност
Во достапна форма


300pcs/многу CE, ROHS,24v 3.6 w 3leds Nichia Работ Светлина Предводени од Модулот за Автобуска Станица светлина кутија, чија длабочина е 80~120mm :
Електрични карактеристики : Модел Бр. ЛЛ-F24 P600 W1 L03 C14 LED Тип Nichia 3030 Доведе во внатрешноста Зрак агол 12*56 степен Емитуваат боја Бела 6500 Kelvin прозрачна флукс 360 LM Боја температура 6500k Температурата на работа 24v DC ГАРАНЦИЈА 5 ГОДИНИ Моќ 3.6 Вати
Физички Параметар : LED број 3pcs АПЛИКАЦИЈА за две-страна-осветлени знак кутија со длабочина од 80mm да 120mm IP Одделение IP65 Школка материјал Aluminun PCB+јасно епоксидна покрие водоотпорен Управувано од страна на постојан струја Позиционирање Завртка&Autoadhesive Лента Оперативни температура -30°c -+60 °c
Температура на чување -40°c -+60 °c
Производ карактеристики :
1.Напојува со Osram/Nichia 1 W led
2.Алуминиумска основа за добар топлина тоне
3.Осветленост : 360 LM
4.Управувано од лице со константен напон
5.Ако напојува maximun 12 часа на ден,5 години гаранција
6.Примена : на РАБОТ на СВЕТЛИНА на екранот случајот,двојно двострано светлина кутија, чија длабочина е 80-120mm
Примена
а. Широко се Користи во апарати за Домаќинство Осветлување .
б. работ светлина/Backlighting за Реклама ,Signboard и Билборд .
в. работ светлина/Backlighting за Lightingbox . постер кутија,банери, итн
г. Јачина на Светилка за Писмо Канал.
e. Итни / спасување знаци
с. Работ осветлување на транспарентен дифузен материјали
Зошто да Изберете LEDELS Осветлување CO.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
LED Модули
Ширина:
21.5MM
сертификација:
УЛ,CE,RoHS
Напон:
24V
Карактеристики:
висока моќност предводена модул за светлина кутија
Број На Модел На:
ЛЛ-F24P600W1L03C14
Должина:
140MM
Висина:
11.5 mm
моќност:
3.6 вати
Напон:
24v
Гаранција:
5 години
IP одделение:
IP65
Емитуваат Боја:
Чиста Бела 6500K/ТОПЛО БЕЛА 3000K
Прозрачна излез секоја боја:
360Lumens (Бела)
Животен век:
50000 часа
Зрак Агол:
56*12degree(Правоаголен)
LED:
3PCS Nichia/osram led
Примена:
за тенок двојно двострано светлина кутија, чија длабочина е 6~10cm