.

Осветленоста 1W 3W 5W 7W 9W 12W 15W 18W 30W 36W LED Ѕвезда ВИСОКА МОЌНОСТ со Алуминиумска основна Плоча Радијатор, ПРЕДВОДЕНА Одбор Панел Кружни

Осветленоста 1W 3W 5W 7W 9W 12W 15W 18W 30W 36W LED Ѕвезда ВИСОКА МОЌНОСТ со Алуминиумска основна Плоча Радијатор, ПРЕДВОДЕНА Одбор Панел Кружни

DEN 55.68

Пристапност
Во достапна форма


Опис
Точка име : LED PCB со Висока моќност чип
Моќност : 1 W 3 W 5 W 7 W 9 W 12 W 15 W 18 W 24 W 30 W 36 W
Големина : 20mm/32-милиметри/50мм/50мм/70mm/70mm/90mm/100mm/104mm/108mm/108mm
ЛЕР : Висока моќност 1 W монистра (Epistar чип)
Боја tempreture :
Црвена Боја : 620-625nm
Зелената боја : 520-525nm
Сина Боја : 460-465nm
Жолта Боја : 590-595nm
Топло бела : 3000-3500 K
Природните бела : 4000-4500 K
Ладно бела : 6000-6500 K
Материјал : 1.2 милиметри алуминиумска плоча база
Зрак агол : 140 степен
Зрак агол : -20ºC~60ºC
Животен век : >50000 часа
Гаранција : 2 Години
Сертификат : CCC CE, и Rohs
Примена : се Користи за Сијалица светлина, Downlight, Вниманието, Таванот светлина итн
Answer : ___________________________ Note : LED мора да се додаде со радијатор/ладење вентилатор. Осигурете се дека жица и LED заварување температура е под 85 степени!
Пакување се вклучени :
1 x 1pc LED PCB со висока моќност монистра

Главните карактеристики

Wattage:
Red 620-625nm, Green 520-525nm, Blue 460-465nm, Yellow 590-595nm, Cold white 6000K, Natural white 4500K, Warm white 3000K
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Umaked
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Обликот:
Annular
Повод:
Спална соба
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Број на LED Чип:
1 buc
Напон:
220V
Зрак Агол(°):
120°
База Тип:
E27
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
20MM