.

25мм Ф1.4 видео надзор ТВ Филм леќа+В Гората за Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-X M1-A3 X-А2 X-А1 X-T10 X-Т1 C-FX Со Макро прстен

25мм Ф1.4 видео надзор ТВ Филм леќа+В Гората за Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-X M1-A3 X-А2 X-А1 X-T10 X-Т1 C-FX Со Макро прстен

1199.52
DEN 840.00 -30 %

Пристапност
Во достапна форма


25мм Ф1.4 видео надзор ТВ Филм леќа+В Гората за Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-X M1-А2 X-А1 X-Т1 C-FX Со Макро прстен
Функција : Ова CCTV Леќа карактеристики легури школка со квалитетот на леќите. Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн. Тоа ви дава најшироката поле на гледање на сликата avaialble со В гората леќа. Ова видео надзор Објектив обезбедува ултра јасна визија за вашата камера. вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост. Нејзините ирис може рачно да бидат прилагодени според достапните нивоа на светлина.
Спецификација :
Оригиналниот Фокусна Должина = 25mm
Планината Тип : C-Планината
Бленда : f/1.4
Ирис Работење : Прирачник
Фокус Работење : Прирачник
Агол на Гледање : 19.6
Објектот Растојание (O. Д) : околу 30cm
Пакет Се Вклучени :
25мм Ф1.4 видео надзор Филм леќа X 1
Задните Првенство X 1
Пред Објективот капи X 1
C-FX Планината Адаптер x 1
Макро прстен x 2
Погоден за :
Fuji Fujifilm X-Е2 Х-E1 X-Pro1 X-X M1-А2 X-А1 X-Т1
Забелешка : Овој објектив е добро за Портрет Фотографија, но тоа не е добро за Пејсаж Фотографија. На острината во центарот е во ред, но на границата е мека. Тоа изгледа како навалите леќа.

Главните карактеристики

Интерфејс Тип:
Fuji XF
Употреба:
Камерата
Бренд Име:
WINOTAR
Сцена Тип:
Инсекти
Тежина:
101g-150g
Број на Дијафрагмата Ножеви:
12 Ножеви
Фокусна Должина:
25mm
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Леќи на УВ Филтер Големина:
Никој
Фокус Тип:
макро леќа
Почетен Датум:
До 2015
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Максимална Бленда:
f/1.4
Калибар:
25mm
Број На Модел На:
СИСТЕМИ ЗА ВИДЕО НАДЗОР 25ММ-FX