.

25мм Ф1.4 видео надзор ТВ Филм леќа+В Гората за Panasonic Микро 4/3 m4/3 GF1 GF2 GF3 GF5 GF6 GX1 GX7 GX8 G85 GH5 GH1 GH2 GH3 C-M4/3

25мм Ф1.4 видео надзор ТВ Филм леќа+В Гората за Panasonic Микро 4/3 m4/3 GF1 GF2 GF3 GF5 GF6 GX1 GX7 GX8 G85 GH5 GH1 GH2 GH3 C-M4/3

1199.52
DEN 840.00 -30 %

Пристапност
Во достапна форма


25мм Ф1.4 видео надзор ТВ Филм леќа+В Гората за Panasonic Микро 4/3 m4/3 GF1 GF2 GF3 GF5 GF6 GX1 G1 G2 G3 G5 GH1 GH2 GH3 C-M4/3
Функција : Ова CCTV Леќа карактеристики легури школка со квалитетот на леќите. Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн. Тоа ви дава најшироката поле на гледање на сликата avaialble со В гората леќа. Ова видео надзор Објектив обезбедува ултра јасна визија за вашата камера. вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост. Нејзините ирис може рачно да бидат прилагодени според достапните нивоа на светлина.
Спецификација :
Оригиналниот Фокусна Должина = 25mm
Планината Тип : C-Планината
Бленда : f/1.4
Ирис Работење : Прирачник
Фокус Работење : Прирачник
Агол на Гледање : 19.6
Објектот Растојание (O. Д) : околу 30cm
Пакет Се Вклучени :
25мм Ф1.4 видео надзор Филм леќа X 1
Задните Првенство X 1
Пред Објективот капи X 1
C-M 4/3 Планината Адаптер x 1
Макро прстен x 2
Погоден за :
Олимп : EP1 EP2 EP3 EP5 EPL1 EPL2 EPL3 EPL5 EPM1 OM-D EM5 EM10
Panasonic : GF1 GF2 GF3 GF5 GF6 GX1 G1 G2 G3 G5 GH1 GH2 GH3
Забелешка : Овој објектив е добро за Портрет Фотографија, но тоа не е добро за Пејсаж Фотографија. На острината во центарот е во ред, но на границата е мека.

Главните карактеристики

Интерфејс Тип:
M4/3
Употреба:
Камерата
Бренд Име:
WINOTAR
Сцена Тип:
Инсекти
Тежина:
101g-150g
Број на Дијафрагмата Ножеви:
12 Ножеви
Фокусна Должина:
25mm
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Леќи на УВ Филтер Големина:
Никој
Фокус Тип:
макро леќа
Број На Модел На:
Системи за видео надзор 25ММ-M4/3
Почетен Датум:
До 2015
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Максимална Бленда:
f/1.4
Калибар:
25mm