.

FUJIAN 35mm Ф1.7 видео надзор ТВ Филм леќа+C Планината +Макро прстен за Nikon 1 AW1 S2 J4 J3 J2 J1 V3 V2 V1 C-NI C-Nikon 1

FUJIAN 35mm Ф1.7 видео надзор ТВ Филм леќа+C Планината +Макро прстен за Nikon 1 AW1 S2 J4 J3 J2 J1 V3 V2 V1 C-NI C-Nikon 1

1343.52
DEN 940.00 -30 %

Пристапност
Во достапна форма


25мм Ф1.4 видео надзор ТВ Филм леќа+В Гората за Nikon 1 AW1 S2 J4 J3 J2 J1 V3 V2 V1 C-NI
Спецификација : Прирачник се Фокусира CCTV Леќа Фокусна Должина : 35mm Бленда : Ф1.7 Формат : 2/3 Инчен AOV : 13.8 Фокус : Прирачник Сончев Ореол : Користење на 6 ПАРЧИЊА од кочница вреќа лице во Лице димензија : 17.5 mm Минимум Објект Растојание : 0.3 m Посебен Елемент Рамка : Посебни мат алуминиум сатенски финиш рамка намалува рефлексии & оптимизиран фотографија Премиум Rimmed Стакло : Висок квалитет rimmed стакло го намалува светлината одраз низ објективот работ Инфраред Компатибилен : За висока резолуција day & night снимање
Функција : Планината Тип : C Планината Фокусна Должина : 35mm Бленда : Ф1.7-C големина на Леќа : 40mm (диа) x 59mm Ирис & Фокус Работење : Прирачник Агол на Гледање : 13.8 Минимум Објект Растојание (М О Д) : 30cm - Бесконечност

Макро 25мм за многу голо око се види + повеќе макро прстен може да се пука јасно, LOMO ефект е очигледно,
35mm погоден за портрети економија, мали сцени, макро, видео, blur дејство е очигледна, за да ги додадете на нивните камерата на избор за голем отвор членови!
50mm кул тип на погодни за портрети, почекајте поголема од 35 сцени, добра камера ефекти, вистинската изведба на голема бленда
Пакет Се Вклучени :
35mm Ф1.

Главните карактеристики

Интерфејс Тип:
nikon 1
Употреба:
Камерата
Фокусна Должина:
35mm
Максимална Бленда:
Ф1.7
Бренд Име:
WINOTAR
Сцена Тип:
Инсекти
Тежина:
101g-150g
Број на Дијафрагмата Ножеви:
12 Ножеви
Број На Модел На:
СИСТЕМИ ЗА ВИДЕО НАДЗОР 35MM-NI
Леќа Тип:
упатство
Калибар:
35mm
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Леќи на УВ Филтер Големина:
Никој
Фокус Тип:
макро леќа
Почетен Датум:
До 2015
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој