.

3X Директно без Завртка Евтини Ласерско Гравирање Машина Зрак Проширувач

3X Директно без Завртка Евтини Ласерско Гравирање Машина Зрак Проширувач

DEN 4752.00

Пристапност
Во достапна форма

3 X Директно без Завртка Евтини Ласерско Гравирање Машина Зрак Проширувач парче парче парче парче парче парче торба торба Оперативниот принцип на овој productor Тоа е уред кој се земе на светлината и да ги прошират својата големина (или, што се користи во обратна насока, да се намали нејзината големина). Спецификација бранова Должина 10600 nm/10.6 µm Пати 3 пати Материјал Zn Se Текст CA (mm) 12.5 Излез CA (mm) 22 Дијаметар(mm) 25 Должина(mm) 61 Суровини CVD Zn Se Земја на Потекло САД Примена Широко се користи во следниве брендови CO2 laser гравирање & сечење машини животниот век 3000-6000 Часа Применливи Материјал, Кожа, текстил,стакло,акрилик,дрво,боја одбор ,Метал и др. Применливи Машини Redsail, Kaitian, Yueming, Goldenlaser, Senfeng, Shenhui, Њујорк Ласерски, Hanma Ласерски, Ruijie, и Bodor, ETL, итн.
Облик : Директно Гората без Завртка
Професионален Дизајн
Зрак expande р е составен со две леќи на различни кривини за да се добие најдобар ефект.
Господар Ласерски TM зрак проширувач е докажано дека имаат совршен кривина со мали дивергенција агол и помалку енергија на косата. Заменливи Инцидент Огледало/ Окуларот
Улогата на зрак проширувач е да се прошират зрак на самото место.
Ласерски внесете зрак проширувач каде што се нарекува
окулар, тоа е лесно да се скршени поради висока моќ.

Главните карактеристики

Бренд Име:
CDF
Структура:
Двојно Искривено
Број На Модел На:
BEH-10.6-3А
Употреба:
Инфраред
Обликот:
Сферични
Материјал:
ZnSe