.

Chihuly Стил Голем Хотел Декорација Бела Разнесени Стакло Виси LED Лустерот

Chihuly Стил Голем Хотел Декорација Бела Разнесени Стакло Виси LED Лустерот

DEN 57600.00

Пристапност
Во достапна форма


Chihuly Стил Голем Хотел Декорација Бела Разнесени Стакло Виси LED Лустерот
Големина : W60cm*H120 cm
(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиот
производи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.
Прифати разликата ако имате цел тоа!)
C handeliers дека ќе светне вашиот живот. Рака разнесени во шарени со уникатни teardrop и извртени произлегува.
За Лустерот :
Секој chandeler доаѓа стандард со четири или повеќе 120v-220v светилки, а бранеа nikel таванот планината и кабел-заклучување на монтирање на хардвер. Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки меѓу 10-20inchs во должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка. Инсталацијата е бриз со нашите лесен-за-користење упатство за инсталација. Достапна во само 1 големина. Сите лустери може да биде рамна монтирани или спушти до 80inches од таванот со нашите прилагодливи кабел-брави. Хардвер и електрична опрема вклучени.
Димензии : Бидејќи секој стакло матични е индивидуално разнесени, големини се приближни. Може да се прилагоди на големината и бојата на кожата.
Shpping :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашиот shippment, ве молиме овозможи 3-4weeks за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3weeks. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање. Сите пакети осигурени против кршење.
Како овие се кревка стакло, но во случај на скршено, ние исто така нудиме 5 to10% резервни делови. Тоа е нормално да имаат неколку парчиња скршено но не грижете се, бидејќи ние снабдување со овие резервни делови за замена, покрај имаме многу добра и професионален пакет со инсталација настава и слики. Тоа нема да биде тешко да се инсталира.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Сенка Ветер:
Надолу
Број На Модел На:
LR001
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Гаранција:
7 дена
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Напон:
110-240V
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Wattage:
3w/led