.

QiYi 2x2x2 3x3x3 4x4x4 1Set/3pcs Магијата Коцка Конкуренција Брзина Мозаик Коцки Играчки За Деца Детска cubo stickerless Мат коцка

QiYi 2x2x2 3x3x3 4x4x4 1Set/3pcs Магијата Коцка Конкуренција Брзина Мозаик Коцки Играчки За Деца Детска cubo stickerless Мат коцка

561.60
DEN 528.00 -6 %

Пристапност
Во достапна форма


Ако не сакате да ја купите 1set коцка. Ве молиме кликнете на сликата.
Qi Yi 2x2x2 3x3x3 4x4x4 1 Set/3pcs Магијата Коцка Конкуренција Брзина Мозаик Коцки Играчки За Деца Детска cubo stickerless Мат коцка
Опис :
1 Set магијата коцка вклучува : 2x2x2 коцка * 1 3x3x3 коцка * 1 4x4x4 * 1
Коцка база * 3pcs
Алатка * 1pcs
Состојба : Сосема Нов и Висок Квалитет
Материјал : Пластика(ABS)
Боја : Stickerless Како што е прикажано на сликата
пакетот вклучува : 1pc на коцка и стратегија
2x2x2 коцка Големина : 5.1 cm*5.1 cm*5.1 cm
тежина : околу 80g
3x3x3 коцка Големина : 5.6 cm*5.6 cm*5.6 cm
тежина : околу 99g
4x4x4 Големина : 6.2 cm*6.2 cm*6.2 cm
тежина : околу 150g
Никаква трага Мат површина од корист
1.Никаква трага ,Дозволете магијата коцка задржи светли бои по подолг период на употреба.
2.Не е лесно да се рефлектираат светлината.Мат површина Низок индекс на рефракција. Кога светлината е ниско. Сеуште може да се разликуваат во боја.
3.Не е лесно да се Остави на отпечатоци од прсти.Нека магијата коцка изгледа чисто.
4.Нека магијата коцка погледнете повеќе текстура.
Функција :
Оваа Магијата Коцка може да им помогне на деца за да се разбере составот и структурата на коцка, и да ги обучуваат учениците просторното размислување способност и меморија. Магијата коцка врти непречено и брзо, многу флексибилен. Неверојатни агол сечење, поголема стабилност и оптимизиран структура на основни и извршување. Магијата коцка е погодна за двете деца и возрасни. За деца, тоа може да се развие нивниот мозок и логика размислување способност. За возрасни, тоа може да го ослободи нивните притисок по работа. Мат налепници, против пролизгување, добро чувство, и тоа не ќе кора од надвор лесно. Усвојување сигурен пластика, тоа е не-токсични и лесен.
Напомена :
Овој производ мора да се користат под возрасни надзор.

Главните карактеристики

Возраст Опсег:
> 8 години,> 6 години,5-7 Години,Grownups
Тип:
загатка коцка
Број На Модел На:
QYMSTZ
Бренд Име:
XMD
Предупредување:
Дали насилство против коцка
цел број:
4x4x4
Карактеристики:
Мини
Материјал:
Пластични