.

P20/15 24V EIectromagnet Не-стандардни обичај Електрични Магнет Кревање 2.5 KG Електромагнетниот Electromagnet DC Магнетни Материјали Imanes D

P20/15 24V EIectromagnet Не-стандардни обичај Електрични Магнет Кревање 2.5 KG Електромагнетниот Electromagnet DC Магнетни Материјали Imanes D

DEN 235.20

Пристапност
Во достапна форма


escription
*Електрична кревање на магнет.
*Моќен и компактен.
*Мазна и рамна површина.
*Ниска потрошувачка и сигурен.
* Собна температура во рок од 130 степени.
*Широко се применуваат во automations : собранието линија, сортирање машина, механичка рака, експериментални објект, итн
*вшмукување значи повеќе од 5cm во дебелина, површина грубост, површината е поголема од крст-пресек областа на electromagnet и максимално вшмукување целосно се вклопуваат заедно на железо-базирани материјал.
* Electromagnet во работна состојба електромагнетни конверзија би производство на одредена количина на топлинска, електрична енергија почесто на повисока температура, која е нормален феномен.
Фјучерси
Предмет : Одржување На Електрични Магнет
Влезен Напон : 24 V DC
Актуелни : 0.125 На
Потрошувачка на енергија : 3 W
Држи Сила : 2.5 kg/5.5 lb
Материјал : Метал
Боја : Сребрена
Дијаметар : 20 mm
Центар Дијаметар : 8 mm
Висина : 15 mm
Доведе Должина : 200 мм
Тема Големина : M4

Главните карактеристики

Тип:
Мека
Примена:
Индустриски Магнет
Држи Сила:
2.5 kg/5.5 lbs
боја:
сребрена
Материјал:
Метал
тековната:
0.125
Објектот:
Држење Електрични Магнет
Потрошувачка на енергија:
3W
Влезен Напон:
24V DC