.

9 компјутери Уметност Маркер Пенкало Различни Видови Пигмент Лагер Црна Вода Базирани Скица Четка Маркери за Цртање Ракопис Статички Резерви

9 компјутери Уметност Маркер Пенкало Различни Видови Пигмент Лагер Црна Вода Базирани Скица Четка Маркери за Цртање Ракопис Статички Резерви

DEN 600.48

Пристапност
Во достапна форма


Функција :
Маркер Големина : 9 Големини.
Тело Материјал : Пластични безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина.
Тежина : 8g/еез.
Функција : Маркер / Подарок.
Искуство мазна, прескокнете-слободен пишување и јасни мастило бои кои ќе остават во согласност букви и линии во секое време
Црно мастило пенкало,135mm долг, кој не исчезнува, водоотпорен и анти хемиски reagent, совршен за цртање, рачно цртање,скицирање,scrawling, мапирање, пишување и сл. Мастилото внатре ќе не volatilize ако заборавајте да се стави капакот на (во рок од 15 часа)
Професија мастило пен збир,8 Различни nib големина за прецизна линија ширина се од 0,05 мм, 0.1 mm, 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.50 mm,0.6 mm, 0.8 mm, 1.0 мм,и четка, соодветно да ги исполнуваат сите цртање бара
Премиум пигментирани мастило е киселина-бесплатно, lightfast, трајни, отпорни на вода, тест отпорни кога ќе се исуши и нема да крварат преку хартија
Мека четка совети нека ви искуство paintbrush-како потези во удобноста на маркер.Идеален маркери за земјите аспиранти уметник и scrapbooker

Главните карактеристики

Тип:
маркер пенкало
Број На Модел На:
8050
Бренд Име:
СТА
Квантитет На Пакет:
9 компјутери
Пишување Точка:
0.05/0.1/0.2/0.3/0.4/0.5/0.6/0.8/Четка
Уметноста Маркер За Користење:
Мултифункционален:
Уметноста Маркер Училиште Студентски Канцелариски:
Гаранција За Квалитет Период:
во 2 години не ќе се исуши
Применливи Толпата:
Студенти, Уметници, Дизајнери, љубители на Уметноста
Употреба:
Применливи:
Точка име: