.

Vilaxh компатибилни, Мастило Кертриџ замена за hp 74 xl Photosmart C4480 C4580 C4200 C4280 C4380 Officejet J5780 J6480 Печатач

Vilaxh компатибилни, Мастило Кертриџ замена за hp 74 xl Photosmart C4480 C4580 C4200 C4280 C4380 Officejet J5780 J6480 Печатач

514.56
DEN 458.00 -11 %

Пристапност
Во достапна форма


Vilaxh компатибилен 74 XL 75 XL 74 xl 75 xl Мастило компатибилен Кертриџ за Photosmart C4200 C4280 C4345 C4380 C4385 C4480 C4580 Officejet J5780 J6480 принтер ink
Ве молиме имајте во предвид :
Различни Област користат различни мастило кертриџ модел иако печатач модел е исто!
Ве молиме проверете ја вашата оригинална мастило кертриџ модел број пред да го одржи редот.
Ако вашата оригинална мастило кертриџ модел е За 74 75 или 74xl 75xl и нашите кертриџ може да се компатибилни со вашиот печатач
Мастило Кертриџ Информации :
Боја : Црна
Површина : која Било земја
Модел : За 74xl
Мастило Капацитет : Црна : 20ml
Страница Принос : 600page( Црна) 450 страница
Рок на траење : 2 години
Пакетот Вклучува : 1pcs x Црното За 74 xl мастило кертриџ
Printer model : • Deskjet D4360 D4363 D4368 D4260 D4263 D4268 D4280 Office Jet J5700 J5725 J5730 J5735 J5738 J5740 J5750 J5780 J5783 J5785 J5788 J5790 J6410 J6413 J6415 J6450 J6480 Photo Smart C4235, C4240, C4250, C4270, C4272, C4273, C4275, C4280, C4283, C4285, C4288, C4293, C4294, C4380, C4385, C4410, C4435, C4440, C4450, C4470, C4472, C4473, C4475, C4480, C4483, C4485, C4488, C4493, C4494, C4580, C4583, C4585, C4599, C5225, C5240, C5250, C5280, C5540, C5550, C5580, D5345, D5360, D5363, D5368
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации. Кога ќе ги види овие информации, ве молиме да го Игнорираат тоа и да Кликнете на "OK" или "Затворање" да продолжи да се печати.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
Прашање 2 Печатач покажува "неуспехот / оштетени / грешка / проблем..", што да правам?
Чекор 1 : да се Отстрани мастило кертриџ и ре-инсталира . Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2.
Чекор 2 : исклучување на печатачот, отстранете печатач , отстранете ја мастило кертриџ, почекајте додека,
потоа се ре-инсталира мастило кертриџ и рестартирате печатачот.

Главните карактеристики

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
74 xl мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
vilaxh
Функција:
Повторно Произведени
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Кертриџ за Статус:
Целосна
КОЛИЧИНА:
1pc
c4200 печатач кертриџ:
CB335WN
Погодна за печатење модел:
Photosmart C4200 C4280 C4345 C4380 C4385 C4480 C4580 Печатач
C4280 печатач:
photosmart c4280
C4480 печатач:
photosmart c4480 печатач
C4200 печатач:
photosmart c4200 кертриџ
C4200 C4280 C4345:
Officejet J5780 J6480 C4380 C4385 C4480 C4580
cartucho 74:
photosmart c4480 кертриџ
печатач c4280:
c4280 кертриџ
74 xl:
c4580 печатач