.

LC61 CISS мастило Рефил за БРАТ MFC 990CW J270 J270W J410 MFC990CW MFC-990 MFC990 MFC-J270W MFCJ270W MFC-J270 MFCJ270 MFC-J410W

LC61 CISS мастило Рефил за БРАТ MFC 990CW J270 J270W J410 MFC990CW MFC-990 MFC990 MFC-J270W MFCJ270W MFC-J270 MFCJ270 MFC-J410W

DEN 955.20

Пристапност
Во достапна форма

PROCOLOR 100ml LC61 Најдобар Квалитет на боја на мастило, CISS мастило Рефил мастило Фото мастило погоден за БРАТ инк-џет Печатач :
MFC-255 CW/MFC-290 C/MFC-295 CN/MFC-490 CW/
MFC-495 CW/MFC-5490 CN/MFC-5890 CN/
MFC-5895 CW/ MFC-6490 CW/MFC-6890 CDW/
MFC-6890 DW/MFC-790 CW/ MFC-795 CW/MFC-990 CW/
MFC-J270 W/MFC-J410 W/MFC-J615 W .. Функции 1. 100% PROCOLOR Сосема Нов и Висок Квалитет 2.Многу лесно да се рефил ! 3.УВ отпорни мастило 4. Безбедно пакување 5.По многу тестирање со клиентот да се провери,Нашата канцеларија е користење на овој мастило, се користат неколку години, печати нема приклучок на млазницата,види сегмент на целата 6.Пакетот вклучува : (1) 1 Шише 100ml Црно мастило. (2) 1 Шише 100ml Синозелена мастило. (3) 1 Шише 100ml Магента мастило. (4) 1 Шише 100ml Жолта мастило. (5) во Прилог на рефил алатка Топло прашува : АКО ви треба други бои,ве Молиме љубезно ве молиме да ни кажете боја треба,ви Благодариме! Детали Фотографии на LC61 Серија Боја Мастило :
Она што други слични производи имаме? CISS линк :
Стандард мастило рефил кертриџ линк :
Долго мастило рефил кертриџ линк :
Чистење течност линк :
Нашите предности? 1.Фабриката за директна продажба,Ние сме една фабрика производство CISS,Refillable Касети,Чип..,Ние имаме свои мастило фабрика! 2.Индустрија и трговија интеграција бизнис 3.

Главните карактеристики

Бренд Име:
welcolor
Компатибилен Бренд:
Брат
Број На Модел На:
BD-MFC-J270W
Тип:
мастило рефил кит
мастило за јачина на:
100ml/боја
боја:
Б.К/C/M/Y
Кертриџ кодот:
LC61
тип на мастило:
На база на вода
Користење На Животот:
2 година
Пакување:
вакуум
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
is_customized:
Yes