.

Печатач главата Боја мастило чистење течност За Canon PGI-150 PIXMA IP7210 MG5410 MG5510 MG6410 MG6610 MG5610 MX921 MX721 IX6810 алатка

Печатач главата Боја мастило чистење течност За Canon PGI-150 PIXMA IP7210 MG5410 MG5510 MG6410 MG6610 MG5610 MX921 MX721 IX6810 алатка

475.20
DEN 442.00 -7 %

Пристапност
Во достапна форма

PROCOLOR Висок Квалитет Топло 100ml Печати ја главата чистење течна Боја мастило чисти решение За canon мастило кертриџ модел : PGI-150 BLACK/CLI-151 BLACK/CLI-151 СИНОЗЕЛЕНА /CLI-151 МАГЕНТА /CLI-151 ЖОЛТА За CANON инк-џет печатач модел : MG6310/MG6410/MG5410/MG7110/IP7210/MX721 ве Молиме љубезно ве молиме да ни кажете на вашиот печатач модел, ние ќе ви даде најдобар Квалитет погоден за чистење течност ,ви Благодариме! Чистење течност да се разликуваат : на левата страна е во дијаграмот подолу : Пигмент мастило чистење течност и сублимација мастило чистење течност е ист; десно е : боја мастило течност за чистење
Како да се прави разлика меѓу пигмент мастило и боја мастило? На шемата подолу е пигмент мастило (изглед изгледа не поврзете целосно, е многу леплива беспомошна, пигмент мастило е главно имаат водоотпорен ефект, ако долго време не да се печати е лесно да предизвика блокада, оригинални касети многу црни е еден од пигмент, боја е боја, тоа е треба да бидат свесни)
На следната слика е боја на мастило (Изгледа многу транспарентни, погодна за печатење фотографии, слики на светла боја, не се плаши од блокирање на глава за печатење, дури и ако блокиран печати ја главата е исто така лесно да се чисти, само недостаток не е водоотпорен, Може да зачува слика во ламинат за да се спаси фото)
Карактеристики : 1. 100% PROCOLOR Сосема Нов и Висок Квалитет 2.

Главните карактеристики

Бренд Име:
welcolor
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
QDC-PGI-150
Тип:
мастило рефил кит
мастило за јачина на:
100ml
боја:
сите
Модел:
QDC-PGI-150
Се применуваат на мастило, тип:
боја на мастило
Користење На Животот:
2 година
Пакување:
вакуум
Продажба Точка :
Со Канон, HP печати ја главата специјални алатки
Функција:
Млазницата нула штета
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)