.

PROCOLOR XP 18# CISS мастило Рефил Боја мастило посебно за EPSON XP-225 XP-30 XP-102 XP-202 XP-402 XP-212 XP 212 XP-312 XP-412 XP 412

PROCOLOR XP 18 CISS мастило Рефил Боја мастило посебно за EPSON XP-225 XP-30 XP-102 XP-202 XP-402 XP-212 XP 212 XP-312 XP-412 XP 412

955.20
DEN 898.00 -6 %

Пристапност
Во достапна форма

PROCOLOR 100ml XP инк-џет кертриџ модел : T1801,T1802,T1803,T1804;T1811,T1812,T1813,T1814 (Најдобар Квалитет на боја на мастило, CISS мастило Рефил мастило Фото мастило погодна) за Соодветен Печатач : Компатибилен за EPSON
Изразување XP Home-225/XP-30/XP-102/XP-202/XP-402/ XP-212/ XP-312/XP-412/XP-205/XP-215/XP-415/XP-305/ XP-405 A.. Функции 1. 100% PROCOLOR Сосема Нов и Висок Квалитет 2.Многу лесно да се рефил ! 3. УВ отпорни мастило 4. Безбедно пакување 5.Пакетот вклучува : (1) 1 Шише 100ml Црно мастило. (2) 1 Шише 100ml Синозелена мастило. (3) 1 Шише 100ml Магента мастило. (4) 1 Шише 100ml Жолта мастило. (5) во Прилог на рефил алатка Топло прашува : АКО ви треба други бои,ве Молиме љубезно ве молиме да ни кажете боја треба,ви Благодариме! Детали Фотографии на XP T18#/T18#XL Серија Боја Мастило :
Она што други слични производи имаме? CISS линк :
На CISS Чипови линк :
Мастило рефил кертриџ линк :
Нашите предности? 1.Фабриката за директна продажба,Ние сме една фабрика производство CISS,Refillable Касети,Чип..,Ние имаме свои мастило фабрика! 2.Индустрија и трговија интеграција бизнис 3.Строга контрола на квалитетот и проверка,100% КК инспекција Пред Shippment 4.Ние сме биле прави печатење потрошен материјал, од 1999 година,имаме одличен дизајн тимови,само високо квалитетни производи што се произведуваат.

Главните карактеристики

Бренд Име:
welcolor
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
ЕД-180-181
Тип:
мастило рефил кит
мастило за јачина на:
100ml/боја
боја:
Б.К/C/M/Y
Модел:
180/181
тип на мастило:
На база на вода
Користење На Животот:
2 година
Пакување:
вакуум
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
is_customized:
Yes