.

LC09/LC41/LC47/LC900/LC950 CISS Мастило Рефил колекции мастило за БРАТ DCP-110C/DCP-111C/DCP-115C/DCP-116C/DCP-117C/DCP-120C/DCP-315C

LC09/LC41/LC47/LC900/LC950 CISS Мастило Рефил колекции мастило за БРАТ DCP-110C/DCP-111C/DCP-115C/DCP-116C/DCP-117C/DCP-120C/DCP-315C

955.20
DEN 898.00 -6 %

Пристапност
Во достапна форма

PROCOLOR 100ml LC09/LC41/LC47/LC900/LC950 Најдобар Квалитет на боја на мастило, CISS мастило Рефил мастило Фото мастило погоден за БРАТ инк-џет Печатач : DCP110 C/ DCP - 111 C/ DCP - 115 C/ DCP - 116 C/ DCP - 117 C / DCP - 120 C/ DCP-315 C/ DCP - 310 CN/ DCP - 315 CN/ DCP - 340 CN/ DCP - 340 CW , ФАКС-1835 C/ ФАКС - 1840 C/ ФАКС - 1940 CN/ ФАКС - 2440 C , MFC-210 C/ MFC - 215 C/ MFC - 3240 C/ MFC - 3340 CN/ MFC - 310 CN/ MFC - 410 CN/ MFC - 420 CN / MFC - 425 CN / MFC - 240 C/ MFC - 5440 CN/ MFC - 5480 CN / MFC - 5840 CN /MFC-610 CN/ MFC - 620 CN/ MFC - 640 CW/ MFC - 820 CW .. Функции 1. 100% PROCOLOR Сосема Нов и Висок Квалитет 2.Многу лесно да се рефил ! 3.УВ отпорни мастило 4. Безбедно пакување 5.По многу тестирање со клиентот да се провери,Нашата канцеларија е користење на овој мастило, се користат неколку години, печати нема приклучок на млазницата,види сегмент на целата 6.Пакетот вклучува : (1) 1 Шише 100ml Црно мастило. (2) 1 Шише 100ml Синозелена мастило. (3) 1 Шише 100ml Магента мастило. (4) 1 Шише 100ml Жолта мастило. (5) во Прилог на рефил алатка Топло прашува : АКО ви треба други бои,ве Молиме љубезно ве молиме да ни кажете боја треба,ви Благодариме! Детали Фотографии на LC09/LC41/LC47/LC900/LC950 Серија Боја Мастило :
Она што други слични производи имаме? CISS линк :
Стандард мастило рефил кертриџ линк :
Чистење течност линк :
Нашите предности? 1.Фабриката за директна продажба,Ние сме една фабрика производство CISS,Refillable Касети,Чип.

Главните карактеристики

Бренд Име:
welcolor
Компатибилен Бренд:
Брат
Број На Модел На:
BD-LC41
Тип:
мастило рефил кит
мастило за јачина на:
100ml/боја
боја:
Б.К/C/M/Y
Кертриџ кодот:
LC41
тип на мастило:
На база на вода
Користење На Животот:
2 година
Пакување:
вакуум
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
is_customized:
Yes