.

Континуирано Мастило Снабдување Систем За EPSON R1900 Фото R1900 CISS ЗНД Празни

Континуирано Мастило Снабдување Систем За EPSON R1900 Фото R1900 CISS ЗНД Празни

DEN 2261.28

Пристапност
Во достапна форма


Континуирано Мастило Систем (ЦИС) За Инкџет Печатари
Име на производ CISS ЗНД Континуирано мастило систем ЗА Перо Фото R1900 Со Автоматско Ресетирање Чип
Неограничен број на континуирана чипови со долго време тестирање и работи за стабилна, како што е дизајниран од страна на оригиналниот чипови. Производ Состојба нови, мастило не се вклучени Опис на Производот CISS ЗНД Континуирано мастило систем ЗА Перо Фото R1900 Со Автоматско Ресетирање Чип Мастило Кертриџ Модел : T0870 GO/T0871 PBK/T0872 C/T0873 M/T0874 Y/T0877 R/T0878 МК/T0879 OR Капацитет : 100 ML/боја Боја : 8color ( MBK/PBK/C/M/Y/R/И/GO )
Внимание : Пред да користите нашата чип,Ако вашиот печатач е нова(никогаш не се отвори или да се користат),тоа треба да се иницијализира печатач со вашите оригинални мастило касети. Кога ќе купам тоа ,ве молиме контактирајте со нас : ВАЖНО! ! ! ! ! она што е тип на вашиот печатач кој е модел Бр. на касети се користат на вашиот печатач, она што е бојата цел на касети од лево кон десно кога ќе се соочи со печатачот, така што ние можеме да брод од ПОБРЗО за вас
Предности :
1.Чип работи за стабилна, како што е дизајниран од страна на оригиналниот чип,ова refiillable мастило кертриџ е инсталиран чип;
2.Можете да ги следите избор"ok" откако ќе го инсталирате на касети,по инсталирањето,печатач ќе се покаже на мастило ниво целосно,и тоа ќе се намали кога се користи мастило,ако мастило ниво покажува празна,тоа ќе покаже "сива" или "" или "!", но, тоа може да се печатат континуирано.
Претпазливост :
Пред да нарачате, ве молиме проверете модел на мастило касети и моделот на печатачот. Само двете од нив се исти како опис, а потоа Континуирано Мастило Систем може да работи правилно.
Пред да користите нашата чип,Ако вашиот печатач е нова(никогаш не се отвори или да се користат),тоа треба да се иницијализира печатач со вашите оригинални мастило касети.
Пакетот вклучува :
1 Set Континуирано мастило систем со автоматско ресетирање чип; 1pcs прирачник.

Главните карактеристики

Тип:
мастило рефил кит
Компатибилен Бренд:
Epson
Бренд Име:
FGHGF