.

4 Бои Празни CISS За HP 655 deskjet 3525 4615 4625 5525 6525 Континуирано мастило снабдување систем со чипови

4 Бои Празни CISS За HP 655 deskjet 3525 4615 4625 5525 6525 Континуирано мастило снабдување систем со чипови

DEN 1950.24

Пристапност
Во достапна форма


Ве молиме забелешка на моделот на вашиот печатач кога ќе ја поднесете вашата цел, тоа е многу важно за нас.
Континуирано Мастило Систем (ЦИС) За Инкџет Печатари
Капацитет : , sans-serif; font-size : 14px; line-height : 21px; сирачиња : 2; вдовици : 2;"> 25/15 ML (не содржи мастило)
Лесна Инсталација. Точно систем е подготвен за "Plug & Play".
Погоден за сите видови на мастило, боја, пигмент и сублимација итн
Различни делови од ист модел, патрон модел може да биде различен.
Ве молиме погледнете Кертриџ Модел
Компатибилен за : Deskjetjet 3525 4615 4625 5525 6525
Мастило кертриџ : 655/685/670 M/C/Y/Б.К.
Боја : 4 бои
Претпазливост :
Пред да нарачате, ве молиме проверете модел на мастило касети и моделот на печатачот. Само двете од нив се исти како опис, а потоа Континуирано Мастило Систем може да работи правилно.
Пред да користите нашата чип,Ако вашиот печатач е нова(никогаш не се отвори или да се користат),тоа треба да се иницијализира печатач со вашите оригинални мастило касети.
Пакетот вклучува :
1 Set Континуирано мастило систем со автоматско ресетирање чип; 1pcs прирачник.
Answer : ___________________________ Note :
1, да се направи надворешни шише избалансирани позиција и мастило од мастило на чување складиште на исто ниво
2, кога е потребно да се отвори пропустливи дупка да : картон обично има две дупки. На refilling дупка (голема дупка) avent (дупки). Инк-џет печатач опремен со CISS, CISS надворешниот кутија над пропустливи не е затворен, со цел да избегнат неуспех на боја за печатење бр.
Картон нема да биде повисока од печатач : поставување на картон, а паралелно да се печатач, boxand печатач треба да биде на маса.
4, кога картон мастило достигне предупредување област, ве молиме Refilling мастило.

Главните карактеристики

Тип:
мастило рефил кит
Компатибилен Бренд:
HP
Бренд Име:
FGHGF