.

WELCOLOR 520 Б.К PGI-520 Пигмент мастило 521 CLI-521 Боја мастило рефил кит за Canon PIXMA MX860 MX870 MP540 MP550 CISS инк-џет печатач

WELCOLOR 520 Б.К PGI-520 Пигмент мастило 521 CLI-521 Боја мастило рефил кит за Canon PIXMA MX860 MX870 MP540 MP550 CISS инк-џет печатач

1286.40
DEN 1209.00 -6 %

Пристапност
Во достапна форма

PROCOLOR Најновите 100ml PGI-520 XL Б.К Пигмент црно мастило, CLI-521 XL Б.К CLI-521 XL C CLI-521 XL М CLI-521 XL Y Боја Боја Мастило Најдобар Квалитет Пигмент црно мастило Боја Боја на Мастило, CISS мастило Рефил мастило Фото мастило погоден Компатибилна со Следниве Принтери PIXMA IP3600/IP4600/IP4700, MX860/MX870/MP540/MP550/ MP560/MP620/MP630/MP640/ MP980/MP990 (CLI-521 XL GY : PIXMA MP980/MP990) Карактеристики : 1. 100% PROCOLOR Сосема Нов и Висок Квалитет 2. Enviromental пријателски мастило 3. Живописни бои и високите сатурација,со голема верност. 4. Најдобро Печатење на слики 5. Вода основната формула,не предизвика затнување. 6. Нема крварење,нема тест,висок квалитет на печатење 7. Брз сува формула,задоволство на висока брзина на печатење 8. Вода основната формула,не токсичност,нема никакви хемиски опасности, нема загадување на животната средина 9. Сите формули мора да помине на 3-месечни долго -20°C до 60°C циклус тест за да се обезбеди стабилност 10. Висока брзина на печатење флуентност е добар, постојано печатење не хоризонтални ленти 11. Јапонски компании назначени добавувачи, се извезуваат во Јапонија, Русија, Америка.. 12. Многу лесно да се рефил ! 13. УВ отпорни мастило 14. Безбедно пакување 15. Пакетот вклучува : (1) 1 Шише 100ml Црн Пигмент мастило. (2) 1 Шише 100ml Црна Боја мастило. (3) 1 Шише 100ml Синозелена Боја мастило.

Главните карактеристики

Тип:
мастило рефил кит
Број На Модел На:
КПР-520-521
Компатибилен Бренд:
CANON
Бренд Име:
welcolor
боја:
Б.К Б.К C M Y (5 БОЈА)
мастило за јачина на:
100ml/боја
Модел:
PGI-520 CLI-521
Функција:
520BK е пигмент мастило,521BK/C/M/Y Е Боја на мастило,како оригиналниот
Продажба На Точка 1:
Не plug печатач главата,специјализирани мастило како оригиналниот
Продажба На Точка 2:
Со Канон инкџет глава за печатење кертриџ специјални алатки
тип на мастило:
На база на вода
Користење На Животот:
2 година
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)