.

43mm Parnis Sapphire Кристал Јапонски 21 накит Автоматско Само-Правец на Движење Механички часовници 5Bar Прозрачна машки часовници 416

43mm Parnis Sapphire Кристал Јапонски 21 накит Автоматско Само-Правец на Движење Механички часовници 5Bar Прозрачна машки часовници 416

5712.00
DEN 5369.00 -6 %

Пристапност
Во достапна форма


ДВИЖЕЊЕ : 21 накит MIYO ТА Автоматско Само-Правец на движење
СЛУЧАЈ ДИЈАМЕТАР : 43mm без круна
ДЕБЕЛИНА : 14mm
СЛУЧАЈ МАТЕРИЈАЛ : 316 L не ' рѓосувачки челик случај
БРАЗЛЕТНА : Кожа за на Рака со тока
ПРЕД СТАКЛО : Сафир Кристално
НАЗАД СТАКЛО : Не се прикаже Случај назад со детални гравирање
Затворач тип : Виткање Затворач со Безбедноста
Функција : датум прилагодите екранот
Плаќање : во Моментов, што може да се плати со Moneybookers, Виза, Мастеркард, Western Union и банкарски трансфер. Можете исто така да платите со изберете дебитни картички, вклучувајќи Маестро, Самостојна, Carte Bleue, Poste Pay, Carta Si, 4 B и Euro6000. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина. Превозот : 1).Ние може да транспорт на сите делови на светот. 2).Времето во транзит : транспорт време варира со различни превозот методи и растојанието. 3).Превозот време за референца : DHL : 5-8 Дена да пристигнат. Во различни земји, различни поштенски ЕМС : 7-15 Дена да пристигнат. Во различни земји, различни поштенски Кина Пост Воздух Mail(Кина Пост Воздух) : 15-39 Дена да пристигнат.  - Тоа е Бесплатен превозот услуга!!! 1.Ве молиме изберете ви се допаѓа начинот на транспорт, објасни сте имале согласија за транспорт на време. 2.Кога ќе примите вашата нарачка, плаќање по успех, ние гарантираме во 1-3 дена, превозот,Следење на броеви и превозот информации ќе бидат испратени веднаш по испорака.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Функција:
Назад Светлина,Отпорен На Вода,Шок Отпорни,Авто Датум
Случај Обликот:
Круг
Бендот Материјал Тип:
кожа
Dial Дијаметар:
43mm
Затворач Тип:
Виткање Затворач со Безбедноста
Бренд Име:
Parnis
Отпорност На Вода Длабочина:
5Bar
Случај Дебелина:
14mm
Број На Модел На:
parnisyomj416
Стил:
Луксуз
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Пол:
Мажи
Бендот Ширина:
22mm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Бендот Должина:
24cm