.

YFT 3 Флејта Мелење Машина 1-20mm Волфрам Карбид Крајот Мелници За Машина Алуминиумски Легури на Бакар CNC Рутер Битови Алатки

YFT 3 Флејта Мелење Машина 1-20mm Волфрам Карбид Крајот Мелници За Машина Алуминиумски Легури на Бакар CNC Рутер Битови Алатки

288.00
DEN 245.00 -15 %

Пристапност
Во достапна форма


Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : Алуминиум, алуминиум, бакар легури ,јаглероден челик,од легиран челик , термички обработени челик Состојба : Нова
Answer : ___________________________ Note :
Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Должина

Главните карактеристики

Димензии:
1mmx4mmx50L, 1point 5mmx4mmx50L, 2mmx4mmx50L, 3mmx4mmx50L, 4mmx4mmx50L, 5mmx6mmx50L, 6mmx6mmx50L, 7mmx8mmx60L, 8mmx8mmx60L, 9mmx10mmx75L, 10mmx10mmx75L, 11mmx12mmx75L, 12mmx12mmx75L, 14mmx14mmx80L, 16mmx16mmx100L, 18mmx18mmx100L, 20mmx20mmx100L
Дијаметар:
1-20mm
Материјал:
Волфрам Кобалт Легиран
Број На Модел На:
YFT-311
Вкупна Должина:
50-100mm
Бренд Име:
RUITOOL
Тип:
Крајот Мелница
Обложување:
No
Флејта:
3-Сечилото
Хеликс:
45 степени.
Месо тело дијаметар:
4-20MM
HRC:
45
се применуваат:
Алуминиум, алуминиум, бакар легура
Состојба:
Бренд Нови
Пакет:
пластична кутија
Попуст:
5% попуст кога ќе го купите 2 парчиња
кодот:
152454702Y