.

ЕДИНИЦА UT243 Дигитални Моќ Менгеме Метар 3 Фаза 600V 1000A Хармонично моќ метар USB Интерфејс

ЕДИНИЦА UT243 Дигитални Моќ Менгеме Метар 3 Фаза 600V 1000A Хармонично моќ метар USB Интерфејс

DEN 12767.52

Пристапност
Во достапна форма

ЕДИНИЦА UT243 Дигитални Моќ Менгеме Метар 3 Фаза 600 V 1000 A Хармонично Тестер USB Интерфејс UT240 серија е стабилна, безбедна и сигурна рачни моќ и хармоници ќе го стега метар, кој се комбинира со дигитални ammeter, моќ мерење, хармонично мерење и опремен со моќен мерење и обработка на податоци и софтвер. Тоа е погоден за тестирање, пресметување, прикажување на напон, струја, активна моќност, фактор на моќност, фаза агол, очигледна власт, реактивна моќност, хармонично анализа и тестирање, електрична енергија, фреквенција, итн. Нејзините хармонично мерење може да се мери до 20 пати.
Технички Параметри Спецификации Спектар Најдобри Точноста на Моделот UT243 AC Струја (А) 50 A/250 A/1000 A ±(2%+5) на AC Напон (V) 150 V/300 V/600 V ±(1.2%+5) Фреквенција (Hz) 50 hz~60 Hz √ Активна Моќност (W) 0.01 k W-600k W ±(3%+5) Привидна Моќност (VA) 0.01 k VA~600k VA ±(3%+5) Реактивна Моќност (VAr) 0.01 k VAr~600k VAr ±(4%+5) Фактор на моќност 0.3~1 ±(1%+2) Фаза Фактор (°) 0° ~ 360° ±1° Активна Енергија (Пот) 1~9999k Wh ±(3%+5) Карактеристики Екранот Смета 10000 Авто Спектар √ Вилица Капацитет 50mm True RMS √ Автоматско Исклучување √ Индикација за слаба Батерија √ Податоци се Одржи √ MAX/МИН √ Складирање на Податоци 999 USB Интерфејс √ LCD заднинско Осветлување √ Целосна на Иконата за Прикажување √ Хармонично Анализа 1-20 Setup √ Една Фраза 2-Жици √ 3—Phrase3-Жици √ 3—Phrase4-Жици √ Фаза Секвенца Тест √ Auto Calibration Текст Отпорност за DCV ≥5 MΩ √ Текст Заштита √ Општи Карактеристики Моќ 1.5 V Батерии (5﹟) ×4 (Батерии не се вклучени) LCD Големина 46mm X 42mm Производ во Боја Црвена и Сива Производ Нето Тежина 601g Производ Големина X 303mm 112mm X 39mm Стандардни Додатоци Тест Олово, Aligator Cilp, Алатка кутија, Тестирање жица Стандард Individual Packing Подарок Кутија, Носејќи Вреќа, англиски Упатство
Забелешка : Овој производ не содржи батерии
Производ Слика
Гаранција 1.

Главните карактеристики

DIY Материјали:
Електрични
Точноста Класа:
2%+5
Број На Модел На:
UT243
Мерење На Струја Опсег:
50A/250A/1000A
Димензии:
303mm*112mm*39mm
Мерење На Напон Спектар:
150V/300V/600V
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Карактеристики 1:
usb wattmeter
Карактеристики 2:
Хармонично моќ метар
Карактеристики 3:
менгеме моќ метар