.

Камерон Кинеско Висок Квалитет 3000mAh Батеријата HB476387RBC за Huawei Искачи G750,G750-T00,G750-T01,G750-T20,B199, Слава 4, Чест 3X

Камерон Кинеско Висок Квалитет 3000mAh Батеријата HB476387RBC за Huawei Искачи G750,G750-T00,G750-T01,G750-T20,B199, Слава 4, Чест 3X

792.00
DEN 753.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Компатибилен модел :
За Huawei Искачи G750, се Искачи G750-T00, се Искачи G750-T01, се Искачи G750-T20, B199, G750, G750-T00, G750-T01, G750-T20, Слава 4, Чест 3 X, Чест 3 X Про
Дел No. :
HB476387 RBC
Спецификации :
Напон : 3.8 V
Капацитет : 3000m Ah / 11.40 Пот
Димензија : 86.40 x 62.50 x 4.50 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-HUG750 XL
Li-ion батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси!nsiderate услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар.

Главните карактеристики

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
Huawei
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
2801mAh-3500mAh
Број На Модел На:
HB476387RBC, 3000mAh