.

Камерон Кинеско Висок Квалитет 1250mAh Батеријата BA S470, BD26100 за HTC A9191, Аце, Desire HD, ги Инспирира 4G,PD98120,T8788, T9188, T9199

Камерон Кинеско Висок Квалитет 1250mAh Батеријата BA S470, BD26100 за HTC A9191, Аце, Desire HD, ги Инспирира 4G,PD98120,T8788, T9188, T9199

720.00
DEN 684.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Компатибилен модел :
За HTC 7 Опкружуваат, A9191, Аце, Desire HD, ги Инспирира 4 G, Mondrian, Oboe, PD98120, Опкружуваат, T8788, T9188, T9199, Tianxi Hua Shan
Дел No. :
35 H00141-00 M, 35 H00141-02 M, 35 H00141-03 M, BA S470, BD26100
Спецификации :
Напон : 3.7 V
Капацитет : 1250m Ah/4.63 Пот
Димензија : 51.40 x 46.10 x 4.90 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-HT9191 XL
Li-ion батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси!nsiderate услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар.

Главните карактеристики

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
HTC
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
0-1300mAh
Број На Модел На:
BD26100 1250mAh