.

Камерон Кинеско Висок Квалитет 1500mAh Батеријата за Telenor Допир Плус, За USCellular Директор, N850L

Камерон Кинеско Висок Квалитет 1500mAh Батеријата за Telenor Допир Плус, За USCellular Директор, N850L

624.00
DEN 593.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Компатибилен модел :
За Telenor Допир Плус
За USCellular Директор, N850 L
Дел No. :
Li3715 T42 P3h415266
Спецификации :
Напон : 3.7 V
Капацитет : 1500m Ah / 5.55 Пот
Димензија : 41.00 x 51.00 x 6.00 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-ZTN760 SL
Li-ion батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси!nsiderate услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар. Бидејќи ние се фабрички продаваат директно и, исто така, има неколку вистински продавници во Кина, сите предмети aresold од многу брзо.

Главните карактеристики

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
Други
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
1301mAh-1800mAh
Број На Модел На:
Li3715T42P3h415266