.

Камерон Кинеско Висок Квалитет 1350mAh Батеријата BTR6850,BTR6850B за Спринт/UTStarcom DIAM500, MP6590,MP6950SP,PPC6850,VX6850,VX6950

Камерон Кинеско Висок Квалитет 1350mAh Батеријата BTR6850,BTR6850B за Спринт/UTStarcom DIAM500, MP6590,MP6950SP,PPC6850,VX6850,VX6950

648.00
DEN 616.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Компатибилен модел :
За Спринт DIAM500, Дијаманти, Дијаманти Про, Дијамант Допир, MP6590, MP6950 SP, PPC6850, VX6850, VX6950
За UTStarcom MP6950
Дел No. :
35 H00111-12М, BTR6850, BTR6850 B, DIAM171
Спецификации :
Напон : 3.7 V
Капацитет : 1350m Ah/5.0 Пот
Димензија : 39.70 x 41.90 x 7.80 mm
Камерон кинеско модел Бр. : КС-HDP100 SL
Li-ion батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси!nsiderate услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Да го раскине било апликации кои не се во употреба.
2.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот.
3.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.
4.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
5.Избегнувајте overcharge и со текот на испуштање. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа.
6.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
7.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар. Бидејќи ние се фабрички продаваат директно и, исто така, има неколку вистински продавници во Кина, сите предмети aresold од многу брзо.

Главните карактеристики

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
Други
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
1301mAh-1800mAh
Број На Модел На:
BTR6850B,DIAM171