.

2x GODOX E-TTL TT685C Блиц на Камерата Speedlite 2.4 GHz, Висока Брзина на синхронизација на GN60+X1T-C Предавател за Canon Rebel T7i T6s T6i T5i T4i

2x GODOX E-TTL TT685C Блиц на Камерата Speedlite 2.4 GHz, Висока Брзина на синхронизација на GN60+X1T-C Предавател за Canon Rebel T7i T6s T6i T5i T4i

DEN 13632.00

Пристапност
Во достапна форма


2x GODOX E-TTL TT685 C Блиц на Камерата Speedlite 2.4 GHz Голема Брзина 1/8000s GN60+X1 T-C Предавател за Canon Rebel T7i T6s T6i T5i T3
Флеш Карактеристики :
Компатибилни Апарати : Canon EOS камери (E-TTL II autoflash)
Водич Бр. (1/1 излез @200mm) : 60(m ISO 100); 190 (нозе ISO 100)
Флеш Покриеност : 20 до 200mm (14mm со широк панел)
¡¤Auto zoom (флеш покриеност поставите автоматски да одговара на фокусно и големина на слика)
Прирачник за зумирање
Занишан / нервира флеш главата (отскокнување флеш) : 0° до 360°хоризонтално и -7°до 90°вертикално
Флеш Времетраење : 1/300 да 1/20000 секунди
Изложеност на системот за контрола : E-TTL II autoflash и прирачник флеш
Флеш компензацијата на експозицијата (FEC) : Прирачник ФЕВРУАРИ : ±3 запира во 1/3 запре зголемувања (Прирачник FEC и ФЕВРУАРИ може да се комбинираат)
Sync Режим : High-speed sync (до 1/8000 секунди), првата завеса систем, и втората завеса sync
Мулти Флеш : Обезбедени (до 100 пати, 199 Hz)
Безжична флеш функција : Master, Роб, Исклучување
Контролира роб групи : 3(А, Б, и В)
Пренос опсег : Ману : во затворен простор : 12 до 15 милиони /39.4 да 49.2 ft.; На отворено : 8 до 10m /26.2 да 32.8 ft.; Мастер единица прием агол : ±40° хоризонтално±30° вертикално, 2.4 G : 100m
Канали : Оптички : 4 (1,2,3,и 4)
2.4 G : 32(1-32)
Авто Фокус Помогне Зрак : Ефект опсег : Центар : 0.

Главните карактеристики

Тежина:
500g
Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
5600k
Бренд Име:
Godox
Извор На Светлина:
Ксенон
Извор На Енергија:
AA
Број На Модел На:
TT685c+X1T-В
Големина (WxHxD):
64mm*76mm*190mm
TTL:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
CANON