.

Нови Оригинални FrSky 2.4 G 7channels приемник TFR6/TFR6A За Futaba

Нови Оригинални FrSky 2.4 G 7channels приемник TFR6/TFR6A За Futaba

DEN 1110.72

Пристапност
Во достапна форма


Опис На Производот :
Fr Sky 2.4 G 7 CH TFR6-А 7 CH Приемник Compitible со Futaba FASST 2.4 G Модул
Опис :
На TFR6-А е со висок квалитет 7 канал приемникот од Fr Sky кој е компатибилен со сите Futaba серија радија. На TFR6-А има крај иглички да им се овозможи дури и повеќе компактен инсталација.
На TFR6-A поддржува два избор failsafe поставување на опции, или да ги поставите failsafe позиции за секој канал на вашиот предавателот, или да го поставите failsafe на TFR6-А.
На failsafe функција е поддржана за сите канали.
Идентични да TFR6 но со хоризонтална pin конфигурација.
Спецификација :
Бренд Име : Frsky
Точка Име : TFR6-A
Фреквенција : 2.4 GHz
Канал : 7
Оперативен Напон Спектар : 3.5 V~10 V
Температурата На Работа Дијапазон : -10℃~60℃
Димензија : 37*22*8мм
Тежина : 7.8 g
Компатибилност : 2.4 G на Воздухот Системи (7 CH Mode/Мулти Режим)- 6 EX, 7 C, ТМ-7, ТМ-8, T8 FG, T10 C, ТМ-10, T10 CG,T12 Z, T12 FG,ТМ-14, T14 MZ, итн.
Карактеристики :
Мала тежина и компактни
Крајот монтажа на конекторите
Две избор failsafe опциите за подесување
Англиски јазик Прирачник ве молиме кликнете тука
Пакет Се Вклучени :
1x Frsky TFR6-приемник

Главните карактеристики

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
Моторни
Бренд Име:
RCMOY