.

Базна станица ознака на ултра wideband UWB dwm1000 долги моќност засилувач

Базна станица ознака на ултра wideband UWB dwm1000 долги моќност засилувач

DEN 9594.24

Пристапност
Во достапна форма

"На UWB чип leve Lsolutio Nis не DW1000 модул." Бебе за една единица плоча цена, опсег модул мора да бидат спарени, развој, научно истражување мора да биде најмалку 4 единица одбор. Ве молиме консултирајте се со клиентите во детали.
Ful Lset на производот линкови : ве Молиме кликнете подолу
објектот.-
Овој модул е UWB долго растојание растојание мерење модул. Модулот може да се користи за да се постигне дистанца за мерење и еден dimensiona Llocation. Во исто време, тоа исто така може да се користи со QBIE00201 одбор, и врските се како што следува :
објектот.- Производ вовед :
QBIA00102 единица одбор :
Модулот не дава шематски и изворниот код. Обезбедување НА инструкциското множество и модулот дефиниција Главни карактеристики
n -21d Bm/MHz
n висока чувствителност
n Плоча на товар керамички антена
n UART Интерфејс ( TTL ниво
n USB Интерфејс (виртуелна сериски порт) Типични апликација
l Долго растојание растојание мерење Ознака & Сидро
l Локација позиционирање врз основа на Ознаката за & Сидро
l Се базира на TOF Локација ОЗНАКА
Производ блок дијаграм
Производ големина
Pin дефиниција
Спецификација за производ
UWB Ултра висока прецизност безжична позиционирање евалуација Suite -најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1.

Главните карактеристики

Вид:
Надворешни
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.