.

Mt7688 главниот одбор рутирање WIFI модул OpenWrt мрежи интелигентни почетниот модул

Mt7688 главниот одбор рутирање WIFI модул OpenWrt мрежи интелигентни почетниот модул

DEN 719.52

Пристапност
Во достапна форма


O модул по трипер дното, ние ќе го испратите корисникот преземањето адреса на модул информации, ве молиме, преземете.
О, Тоа е силно се за почетници да се купи нашата евалуација одбори. Оваа евалуација одбор се поврзува со USB интерфејс за грешки модули. Евалуацијата одбор, адресата е : точка
Совети : двете ве Молиме продавница продавница и производот, ако пазарната цена на вредноста, за прв пат да го знаат.

FL - EM7688 е wuhan змеј е нова наука и технологија врз основа на MT7688 ниска моќност, висока-перформанси вграден wifi модул. Е интеграција на 802.11 b/g/n wifi решение.
FL - EM7688 7688 предмет е еден од највредните. Дали сте студент или опсада на лавот, преку минуваат не пропуштајте, FL - EM7688 ќе биде најдобар избор за вас.
1. FL - EM7688 модули
O супер мал волумен, ширина е само 33.00 mm x 17.00 mm (најмалите, повеќето компактни, целосно функционален модул 7688).
O подршка онлајн Флеш програмирање (FLash слободни програмирање, погодно грешки uboot).
О wifi користење стручна тест инструмент калибрација, сигнал е посилна.
О wifi возачот поддршка SF Smart Connect (elian); Со android, IOS конфигурација библиотека.
О Печ монтажа метод.
О 3.3 v единствен напојување.

Главните карактеристики

Вид:
Внатрешна
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
/