.

Нова Двојна Бенд За Intel Безжична-AC 8260 8260NGW 8260 NGFF 2x2 802.11 ac 867Mbps Wi-Fi + Bluetooth 4.2 Wlan Картичка Windows 7 8 10

Нова Двојна Бенд За Intel Безжична-AC 8260 8260NGW 8260 NGFF 2x2 802.11 ac 867Mbps Wi-Fi + Bluetooth 4.2 Wlan Картичка Windows 7 8 10

808.80
DEN 728.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма

За Intel® Dual-Band Безжична-AC 8260
3-та Генерација 802.11 ac, dual band, 2x2, Wi-Fi + Bluetooth* адаптер им овозможува да се движат со брзина на живот со брзини побрзо 1 (до 867 Mbps), поголем капацитет и подобар сигурност. 2 во Комбинација со Инте l® Core™ процесори, Dual-Band Безжична-AC 8260 драматично reshapes вашиот поврзан искуство на работа, дома или во движење.
Опис :
Состојба : Сосема Нов Бренд : Intel Интерфејс : NGFF(М 2) Модел : 8260 NGW Dual band : 2.4 Ghz 5 Ghz Брзина до 867 Mbps Bluetooth 4.2 поддршка win7 win8 win10 не за I-Б-М/H-P лаптоп
Модулот е сосема нов.
Модулот поддршка на windows 10
Тоа може да се користи на Samsung/Dell/Sony/ACER/ISUS/MSI/Clevo/Terransforce/Hasee итн. (не се вклучени леново HP и,ако тоа може да го користите по преработи на белата листа ).
Не ги поддржуваат IBM/Thinkpad/леново/hp лаптоп.
Пакет :
1*безжичен 8260 NGW NGFF картичка 2*Завртки

Главните карактеристики

Тип:
Безжичната
Број На Модел На:
8260NGW
Примена:
Лаптоп
Вид:
Внатрешна
Интерфејс Тип:
NGFF
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Безжичен Протокол:
802.11 ac
Lan Пренос Го Оценувате:
1000M Ethernet
Бренд Име:
WDXUN
Применливи Тип На Мрежа:
Брз Етернет
Преносот Го Оценувате:
867Mbps
Адаптер Приклучок:
PCI-E
Брзина На Пренос:
1200 Mbps