.

0.28 DC 0-100V 10/50/100A Двоен LED Дигитални Напон Тековната Екранот Електрични Voltmeter Ammeter Панел Мерач Метар

0.28 DC 0-100V 10/50/100A Двоен LED Дигитални Напон Тековната Екранот Електрични Voltmeter Ammeter Панел Мерач Метар

193.92
DEN 168.00 -13 %

Пристапност
Во достапна форма


Оваа voltmeter+ammeter е 100% сосема нов и висок квалитет. Таа донесува 0.28" ПРЕДВОДЕНА дигитален дисплеј цевки, со двоен екран функција и компактен пластични школка, специјално дизајниран за мерење напон и струја.
Карактеристики :
Работен напон : DC 4-30 V
Големина на : 4.80*2.90*2.20 cm
LED дисплеј цевки : 0.28"
LED дисплеј во боја : една боја(црвена), двојна боја(црвено и сино)
Мерење на точноста : 0.1%
Мерен опсег : 0 V-30 V/0 A-10 A;0 V-30 V/0 A-50 A;0 V-100 V/0 A-10 A;0 V-100 V/0 A-50 A;0 V-100 V/0 A-100 A
Пакети :
1 X voltmeter+ammeter panel

Главните карактеристики

Број На Модел На:
68732
Температурата На Работа:
Редовни
Бренд Име:
VKTECH
DIY Материјали:
Електрични
Точноста Класа:
0.1%
Димензии:
4.80*2.90*2.20 cm
Напојување:
DC
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерен Опсег:
0V-30V/0A-10A