.

Роботот Комплет Кондензација Откривање Модул, Висока Влажност Сензор Модул, Resistive

Роботот Комплет Кондензација Откривање Модул, Висока Влажност Сензор Модул, Resistive

DEN 677.76

Пристапност
Во достапна форма


Производ Карактеристики
Долго големина : 32-милиметри X 11mm X висина ширина 20mm
Второ, главниот чип : LM393, кондензација уреди со покажувач на сонда
Трето, работен напон : DC 3-5 V
Четири карактеристики :
1, со сигнал на излез инструкции, активни на ниско ниво на аутпут индикатор за светло;
2, еден канал излез, прилагодлива чувствителност;
3, чувствителност се прилагодува, лесно да се постави;
4, за откривање на висока влажност од прилика, излез прекинувач (не може да се мери специфична влажност процент);
5, со дупки за монтажа за да се олесни фиксна инсталација;
6, на излез switch кола, може да биде директно поврзан микроконтролерски IO порта.
Обезбеди референтна рутини, коло дијаграми и детален упатството.
Пакетот вклучува :
2 парчиња x Кондензација сензор модул

Главните карактеристики

Камера Опремена:
No
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Бренд Име:
LOGOELE
Број На Модел На:
D314
Компатибилност:
Други
is_customized:
yes
Компатибилен:
Рачни Играч, Конзола За Игри