.

Висок квалитет на 10 ~ 1000ppm Алкохол сензор модул MQ-3 аналогни сензор TTL излез етанол гас сензор модул бесплатен превозот

Висок квалитет на 10 ~ 1000ppm Алкохол сензор модул MQ-3 аналогни сензор TTL излез етанол гас сензор модул бесплатен превозот

DEN 521.28

Пристапност
Во достапна форма


Опис :
1, Големина : 32-милиметри X22mm X22mm
2, главниот чип : LM393, MQ-3 гас сензор
3, работен напон : DC3-5 V
4, со сигнал на излез инструкции;
5, dual излез (аналоген излез, и TTL ниво излез);
6, TTL излез валидна сигналот е слаба, микро-контролор може да се поврзе директно;
7, 0 ~ 5 V аналоген излезен напон, толку повисок напон на поголема концентрација;
8, етанол пареа со висока чувствителност и добра селективност;
9, со долг живот и сигурен стабилност;
10, Брз одговор карактеристики;
11, Апликација :
За моторно возило, драјвери и други не-пијат операции на на-сајт инспекција, но исто така и за други места на етанол пареа откривање, откривање на алкохол опсег : детекција на опсег од 10 ~ 1000ppm;
Пакет Содржина : 1 buc x сензор модул

Главните карактеристики

Камера Опремена:
No
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Бренд Име:
LOGOELE
Број На Модел На:
G006
Компатибилност:
Други
is_customized:
YES
Компатибилен:
Конзола За Игри
Големина:
32mm X22mm X22mm
Работен напон:
DC3-5V
Излез:
аналоген излез, и TTL ниво излез
главната чип:
LM393, MQ-3 гас сензор