.

Висок квалитет на Големо & Мало 1-50ppm DC 5V WSP2110 VOC Гас сензор модул бесплатен превозот

Висок квалитет на Големо & Мало 1-50ppm DC 5V WSP2110 VOC Гас сензор модул бесплатен превозот

DEN 1824.96

Пристапност
Во достапна форма

Преглед : WSP2110 тип VOC гас сензори користење на напредни авионот на полупроводнички законот за процесот на производство, со оган и метал оксид phlx гас материјал е формирана на микро A1203 керамичка подлога electrode жица води, ДА-5 пакет. Кога присуството на VOC, VOC гас концентрација во воздухот е повисока, толку е поголема спроводливост сензор. Користење на едноставни коло можат да бидат претворени во оваа промена во спроводливост и излезен сигнал одговара на концентрација на гас. Карактеристики : Toluene, бензен, формалдехид и други органски гасови со висока чувствителност, мали елемент димензии, 5 V фиксна напон, ниска потрошувачка на енергија, брз одговор за обновување карактеристики, едноставна вози кола, одлична стабилност и долг живот.
Параметри;
Откривање лимит : 1 ~ 50 PPM
Коло напон : 24 v DC
ACor Греење напон : 5.0 v + 0.2 v ACor DC
Товарот за да се одржи : Прилагодлив
Топлински отпорник : 90 Ω + 5 Ω (coom температура)
Греење потрошувачка : 280 m W
Сетилните да се одржи : 10 KΩ -100 KΩ (ni 10ppm Toluene)
Осетливост : Rs (10 ППМ Toluene)/Rs (Сер) > 5
Концентрација од тебе : (A20pmm/R5ppm Toluene) > 0.6
Температура и влажност : 20 o C + 2 o C 65% ~ 5%RH
Стандарден Тест коло : Vc : 5.0 V + 0.1 V V H : V 5.0 + 0.1 V
Загревање време :
здраво! Добредојде! ! ! Сакате да знаете повеќе стока или технички проблеми, може да не контактирате директно ви Благодариме!
Пакет се Вклучени : 1 buc x VOC сензор модул
.

Главните карактеристики

Камера Опремена:
No
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Бренд Име:
LOGOELE
Број На Модел На:
g120
Компатибилност:
Други
is_customized:
YES
Компатибилен:
Конзола За Игри
Детекција на граница:
1 ~ 50 PPM
Коло Напон :
< 24V DC
ACor Греење напон:
5.0 V + 0.2 V Ацо
Греење потрошувачка:
< 280 mW