.

Aertemisi Телефон Случаи Зима Хена Транспарентен Кристално Јасна Мека TPU Случај Маска за iPhone 5 5s SE 6 6s 7 8 Плус X

Aertemisi Телефон Случаи Зима Хена Транспарентен Кристално Јасна Мека TPU Случај Маска за iPhone 5 5s SE 6 6s 7 8 Плус X

191.04
DEN 124.00 -35 %

Пристапност
Во достапна форма

Aertemisi Телефон Случаи Зима Хена Транспарентен Кристално Јасна Мека TPU Случај Маска за i Phone 5 5s SE 6 6s 7 8 Плус X За Нас може да мислите дека телефонот случај е само додаток кој го штити вашиот уред, но овој детал може, исто така, целосно се рефлектираат вашиот стил и личност. Aertemisi е најдобро решение, ако сте во потрага за нешто навистина посебен и единствен. Aertemisi Случаи се дизајнирани и направени со љубов во сончеви Wuhan, Hubei! Ние почнаа случаи, бидејќи сакавме нешто малку поинаква. Сакавме нешто што претставена нас. Правни Бизнис Име : Aertemisi E-Commerce Studios Плаќање Ali Express поддржува Виза, Мастеркард, Маестро Дебитна Картичка, Western Union, и преведување преку банките. За да дознаете повеќе за плаќање на Ali Express, ве молиме обратете се на https : //www.aliexpress.com/help/new Contact Us.htm Пратката Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рамките на 3 - 7 дена откако вашата уплата е завршен. ( за акции објекти 1-3 дена да се подготви ред , надвор од акциите предмети треба 3-7 дена) Сите производи ќе бидат проверени строго пред превозот. Ние брод на Aliexpress адреса на САМО. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Aliexpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. И руски купувачот ве молиме оставете ни го вашето име и презиме, што е многу важно. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.

Главните карактеристики

Материјал:
за iPhone 5, за iPhone 5s, за iPhone SE, за iPhone 6, за iPhone 6 Плус, за iPhone 6s, за iPhone 6s Плус, за iPhone 7, за iPhone 7 Плус, за iPhone 8, за iPhone 8 Плус, за iPhone X
Мало Пакет:
Yes
Компатибилен iPhone Модел:
iPhone 7 Плус,iPhone 6 Плус,iPhone 6s,iPhone 5s,iPhone 8 Плус,iPhone 6s плус,iPhone 8,iPhone 6,iPhone X,iPhone SE,iPhone 5,iPhone 7
Бренд Име:
Aertemisi
Функција:
Нечистотија-отпорен на
дизајн:
Егзотични,Гроздобер,Ткаеше,Транспарентна
Тип:
Монтиран Случај
Карактеристики:
Вектор апстракт флорални елементи во Индискиот mehndi стил.
Големина:
4 inch, 4.7 inch, 5.5 inch, 5.8 inch Abstract henna floral
Компатибилен Бренд:
Apple iphone
Материјал:
TPU
Is_customized:
Yes
боја:
Кристално Јасна Транспарентен
дизајн:
како што е прикажано на сликата
функција 1:
Трајни, Анти Се Лизга, Отпорен На Гребење, Флексибилни, Анти Шок, Тенок Одговара
Карактеристика 2:
Кристално Јасна Транспарентен TPU Силикони Мека Гума Заштитни Случај
Модел Број 1:
за iPhone 5, за iPhone 5s, за iPhone SE
Модел Број 2:
за iPhone 6, за iPhone 6S, за iPhone 6 Плус, за iPhone 6S Плус
Модел Број 3:
за iPhone 7, за iPhone 7 Плус, за iPhone 8, за iPhone 8 Плус
Модел Број 4:
За iPhone X