.

3Pcs/PKCELL 3.6 V ER26500 Батеријата 9000Mah 3.6 Volt C Големина Lithiun Li-SOCl2 Примарни Батерии За Електрични Алатки

3Pcs/PKCELL 3.6 V ER26500 Батеријата 9000Mah 3.6 Volt C Големина Lithiun Li-SOCl2 Примарни Батерии За Електрични Алатки

976.32
DEN 713.00 -27 %

Пристапност
Во достапна форма


Бренд : PKCELL
Батерија Тип : C Големина на Батеријата 3.6 V 26500 Unrechargeablee Литиум Батерија ER26500 9000m Ah Li-SOCl2 Батерии
Модел : ER26500 9000m Ah Li-SOCl2 Батеријата
Напон : 3.6 V
Капацитет : 9000m Ah
Големина : 26.2 мм*50.5 mm
Хемиски Состав : Li-SOCl2
Рок на траење : 5 години (не се испечатени на батеријата)
Примена : се користи во интелигентни инструменти, вклучувајќи метар вода, електрична енергија метар, гас метар, индустриски КОМПЈУТЕР, компјутер RAM/CMOS коло меморија моќ, медицинските уреди, радио комуникациска опрема, CNC машина алатки, такси метар, итн.
Пакет се вклучени : 3 Pcs ER26500

Главните карактеристики

Номиналниот Напон:
3V
Големина:
C
is_customized:
Yes
Бренд Име:
Pkcell
Број На Модел На:
ER26500
Номиналниот Капацитет:
9000Mah
Тип На Батерија:
LiSOCl2
Број На Модел На:
ER26500
Номиналниот Капацитет:
9000Mah
Номиналниот Напон:
3.6 v
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Батеријата Материјал:
Li-SOCl2
Димензии(mm):
26*50mm
Замена На Батеријата:
No