.

FreeShipping 24V 60W 120W 150W 250W 360W Префрлување напојување 24v напојување 24v напојување led

FreeShipping 24V 60W 120W 150W 250W 360W Префрлување напојување 24v напојување 24v напојување led

268.80
DEN 255.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


24 V 1А/2 A/3А/4А - /5 A/8.3 A/10 A/12.5 A/ 15 A/ 20 A Switch LED Напојување Трансформатори За LED Лента светлина
Тип (Излез)
Големина (Dxšxv)
Intput Напон (AC) 24 V 1А 24 W 85mm*58mm*33mm 100-120 V 200-220 V
24 V 2 A 48 W
110mm*78mm*36mm
100-120 V 200-220 V
24 V 3А 72 W
160mm*98mm*43mm
100-120 V 200-220 V
24 V 5 A 120 W
199mm*98mm*42mm
100-120 V 200-220 V +/- 15%
24 V 8.3 Е 200 W
199mm*98mm*42mm
100-120 V 200-220 V +/- 15%
24 V 10 A 240 W
200mm*110mm*50mm
100-120 V 200-220 V +/- 15% 24 V 15 A 360 W 215mm*114mm*50mm 100-120 V 200-220 V +/- 15% Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум база на Заштита : Недостиг на Заштита, Заштита од Преоптоварување, во Текот Напон Заштита Широко се користи во Индустриска автоматизација, LED дисплеј, комуникации итн. Безбедност на Усогласеност : CE Работна Температура : 0~40℃ Температура на Чување : -20~60℃ Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација НА ВРАТАТА КОРИСТЕТЕ го САМО! Ова Напојување Единица "НЕ" доаѓаат со инсталирање настава, инсталации кабел, on/off прекинувач, или завртки. Професионалната инсталација на квалификуван електричар е препорачливо. Како да се пресмета Поддршка max LED Лента Должина : Претпоставка : Вашиот LED Лента 60 LEDs/m, и секоја ПРЕДВОДЕНА 0.2 W, а потоа се пресмета max LED Лента Должина : 0.2 W/LED × 60 LEDs/m=12 W/m, 24 W(овој оглас)÷12 W/m=2m, Па така, Поддршка на LED Лента(60 LEDs/m, 0.2 W/LED) Должина (Max)=2m light Пакет Содржина : 1 x Switch Напојување Возачот За LED Лента
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.

Главните карактеристики

тековната:
24V1A, 24V2A, 24V3A, 24V5A, 24V8.3A200W, 24V10A, 24V15A
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Тежина:
0.6kg
Материјал:
Алуминиум
Приклучок Тип:
Никој
сертификација:
CE,RoHS
Влезниот Сигнал:
AC110 ИЛИ 220V
Влезен Напон:
110v 220v
Бренд Име:
kingsbond
Повратен Сигнал:
DC24V
Карактеристики:
led напојување адаптер
Излезниот Напон:
24v
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
jc24V