.

Fishxx Крстот Бод Постави Европската Списание Crazy51-2 Риби Малку Светот Цртан Филм Животни

Fishxx Крстот Бод Постави Европската Списание Crazy51-2 Риби Малку Светот Цртан Филм Животни

792.00
DEN 594.00 -25 %

Пристапност
Во достапна форма


Број На Производ
Crazy51-2
Број на мрежа
115*101 мрежа
Embroider линија боја
±13 видови
Вез област
±70%
Извезена ткаенина боја
Бело платно
Цртеж големина
A4
Крстот Бод Ткаенина КТ број 14ct 11ct
Извезена крпа големина 31*28cm 36*33cm
Вез Игли Модел Злато опашка пин # 26 Злато опашка пин # 24
Вез крпа својства Солидна боја Прецизност печатење
парче 25 парче парче парче парче 40 парче парче ДОЛАРИ 65 / парче
1 CM=0.393700788 инчен
Пакет Содржина : Конец *1 Aida Крпа *1 Игли *2 Цртање *1
14 CT
11 CT
11 CT печатење
14ct дека е попознат како мали мрежа везени ткаенина, секоја педа има 14 мали решетки. Ако не постои опис на случај, употребата на везови 2 насоки, backstitch употреба 1 влакно, ве молиме обратете се до цртежи означен бројот на влакно везови. Преку вез игла, конецот за одржување на должината на различните, да се осигура дека ткаенина е лево на 2 конец за да се заврши. 11ct обично е наведено во мрежа везени ткаенина, секоја педа има 11 мали решетки. Ако не постои опис на случај, употребата на везови 3 насоки, backstitch употреба 2 влакно, ве молиме обратете се до цртежи означен бројот на влакно везови. Преку вез игла, конецот за одржување на должината на различните, да се осигура дека ткаенина е лево на 3 конец за да се заврши.

Главните карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT печатење, 14CT бело платно
Бренд Име:
Fishxx
Употреба:
Слики
Шаблон Тип:
Животните
Материјал:
100% Памук
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Платно Пакување Метод:
Укината
Рамка:
No
Тип:
Пакет
категорија:
Крстот бод за полнење
Конец материјал:
Долго главен памук
Aida крпа материјал:
памучна крпа
Aida ткаенина боја:
Бела
Aida крпа работ:
Машина за заклучување на работ
Вез областа на односот на:
Околу 70%
11ct користат Игли:
Број 24 злато опашка игла
14ct користат Игли:
Број 26 злато опашка игла
Цртеж големина:
A4
Обврзувачки на цртежи:
Не stapling