.

Smart Watch Q18 2017 Нови Поддршка Sim Картичка Smartwatch Телефон Камера за IOS Android Носат Wach PK DZ09 GT08

Smart Watch Q18 2017 Нови Поддршка Sim Картичка Smartwatch Телефон Камера за IOS Android Носат Wach PK DZ09 GT08

719.52
DEN 648.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма


Smart Watch Q18 2017 Нови Поддршка Sim Картичка Smartwatch Телефон Камера за IOS Android Носат Wach PK DZ09 GT08
Повик на Функција : GSM/GPRS 850/900/1800/1900 четири фреквенција разговор, Dial, hands-free, телефон евиденција, телефон книга, Bluetooth телефон.
SMS Локалните SMS : Текстуални пораки на мобилните телефони Синхрони push преку bluetooth ( за андроид мобилен телефон).
Забава : MP3, ; bluetooth музички играње; Телефонски повици потсетат; Прстен и вибрации ве потсети.
Часовникот на екранот : 3 начини се покаже на екранот часовник, слободно префрлете; Кликнете на за да се префрлате.
Двонасочно : анти-изгубени, изгубени потсетам, Двонасочно за пребарување.
Pedometer : Движење чекор рекорд,
Sedentary потсетам : Sedentary потсетам.
Спиење следење : Спиење мониторинг.
Преземање на слики : Види ги преземат слики ; меморија за складирање; слика покажува : PNG, JPG.
Далечински управувач за мобилни телефони : Чување на мобилните телефони; слика покажува : PNG, JPG.
Bluetooth Dialer,Контакти,Повик за Потсетување,Часовник,Аларм,Календар,Снимач на Звук,пораки(само поддржуваат android),Анти-загуби(само за поддршка на андроид),remote за фотографирање (само за поддршка на andorid),Remote notifier(само поддржуваат android),BT музика(само поддржуваат android),Pedometer,Спиење Монитор, Bluetooth пренос на информации (За android телефон) Whatsapp, Facebook, Навремени информации итн.

Главните карактеристики

боја:
Црна со Кутија, Сребро со Кутија, со Бела Кутија
Функција:
Одговорите На Повик,Компас,Недела,Далечинска Контрола,Dial Повик,Аларм,Притисни Порака,Passometer,Порака За Потсетување,Спиење Tracker,Светот Време,Повик За Потсетување,Фитнес Тракер
Бендот Кој Се Одвојува:
No
СТАН Симнување на Располагање:
No
Јазик:
Француски,Италијански,Руски,Шпански,Полски,Португалски,Турски,Германски,Англиски
Компатибилност:
Андроид
Големина На Екранот:
1.4 инчен
Стил:
Моден
Повеќе Бира:
No
Екран Форма:
Плоштад
Network Mode:
2G
Капацитетот На Батеријата:
>450mAh
бендот материјал :
Гума
Батеријата Монтажни:
Yes
ROM:
ПРОЦЕСОРОТ Производителот:
Mediatek
водоотпорен одделение:
не е водоотпорен
систем:
Никој
Задна камера:
0.3 ПРАТЕНИК
Движење тип:
Електронски
Апликацијата Возрасна Група:
Возрасни
Бренд Име:
NIYOQUE
gps:
No
Резолуција:
180*180
Случај Материјал:
Легура
SIM Картичка Достапна:
Yes
RAM меморија:
Механизам:
No
Тип:
На Рачниот Зглоб