.

100pcs Пластични Пастер Pipet Pipetting за Еднократна употреба Трансфер Pipet за Етерични Масла Трансфер Pipettes Дипломирал за Лабораториски 5ml

100pcs Пластични Пастер Pipet Pipetting за Еднократна употреба Трансфер Pipet за Етерични Масла Трансфер Pipettes Дипломирал за Лабораториски 5ml

904.80
DEN 841.00 -7 %

Пристапност
Во достапна форма


Материјал : Пластика
100 Pcs/Многу
Јачина на звук : 5 ml
Тие се чисти, Хемиски Инертен и не-токсични за животната средина
Одговараат за Етерични Масла Шише Лабораторија за тестирање хемија, микробиологија и сите работат за биологија итн.
Овој трансфер pipettes направени од Ниска Густина Полиетилен.
Начин на Употреба : може да се одржи на pipette и да се поттикнат на врвот на pipette да апсорбира течност која што го сакате. и вие може да ја ослободи врвот на pipette и го стави на течни надолу на lebes кога ќе работат со микроскоп

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Refillable Шишиња
Број На Модел На:
SLXG
Големина:
ml