.

за hp принтери 920 refillable мастило кертриџ OfficeJet 6500 6000 7500 7000 W ЛАК чип RIC

за hp принтери 920 refillable мастило кертриџ OfficeJet 6500 6000 7500 7000 W ЛАК чип RIC

DEN 1477.92

Пристапност
Во достапна форма


ОД ШЕНЖЕН/ХОНГКОНГ
Име На Производ
4 празни refillable мастило касети За HP 920 принтери со Автоматско ресетирање чип
1 x Refillable мастило кертриџ 920 Црна
1 x Refillable мастило кертриџ 920 Синозелена
1 x Refillable мастило кертриџ 920 Магента
1 x Refillable мастило кертриџ 920 Жолта
Неограничен број на континуирана чипови со долго време тестирање и работи за стабилна, како што е дизајниран од страна на оригиналниот чипови. Производ Состојба нови, мастило не се вклучени Опис на Производот
refillable мастило касети За HP 920 со Автоматско ресетирање чип
На принтери се компатибилни :
Office Jet 6000 Office Jet 6500 Office Jet 6500a Office Jet 6500a Плус Office Jet 7000 Канцеларија 7500a Капацитет : 15 / 25 ML Боја : 4colors
Внимание : Пред да користите нашата чип,Ако вашиот печатач е нова(никогаш не се отвори или да се користат),тоа треба да се иницијализира печатач со вашите оригинални мастило касети.
Предности :
1.Чип работи за стабилна, како што е дизајниран од страна на оригиналниот чип,ова refiillable мастило кертриџ е инсталиран чип;
2.Можете да ги следите избор"ok" откако ќе го инсталирате на касети,по инсталирањето,печатач ќе се покаже на мастило ниво целосно,и тоа ќе се намали кога се користи мастило,ако мастило ниво покажува празна,тоа ќе покаже "сива" или "" или "!", но, тоа може да се печатат континуирано.
Пакетот вклучува : 1 Set Континуирано мастило систем со автоматско ресетирање чип; 1pcs упатство
1. Подготви : Исклучите рефил дупка, употреба на шприц за да се подготви за 4 5 ml на мастило за црна кертриџ и 20ml на мастило за боја касети
2. Вметнување на шприцот во мастило refilling дупка. Притисни на клипот полека да се пополни кертриџ со мастило.
3. Приклучете го refilling дупка. Уште еднаш, мора да се земе воздух приклучок за излез на воздухот дупка пред да се стави на refillable кертриџ во печатачот. Инаку, вие не ќе биде во можност да се печати ништо надвор. Ако се обидете печатење нешто, печати ја главата може да се исуши или да изгори надвор.

Главните карактеристики

Бренд Име:
FGHGF
Тип:
Други