.

Ретро индустриски правец на креативна личност спирала скалите Pendant Светлина вила дневна соба светилка кафе бар Железо Pendant Светла

Ретро индустриски правец на креативна личност спирала скалите Pendant Светлина вила дневна соба светилка кафе бар Железо Pendant Светла

DEN 7680.00

Пристапност
Во достапна форма


Материјал : Железо
*Големината на целиот : Види слика детали
*Светлосен извор : не се вклучуваат сијалица
*Светилка носителот & Кол : E27 3 6 8 12 15 *40w ( ви препорачуваме употреба заштеда на енергија светилка или LED сијалица)
Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

Главните карактеристики

Боја На Каросеријата:
8 светла В, 12 светла Б, 12 светла В
Тип На Објект:
Pendant Светла
Заврши:
Железо
сертификација:
CE
Техника:
Насликани
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
a213
Тело Материјал:
Железо
Бренд Име:
Timebus
Инсталација Тип:
кабелот pendant
База Тип:
E27
Место:
Студија,Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба,Господар Спална Соба
Осветлување Област:
10-15square метри
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Примена:
Трпезарија
Е Светилки Вклучени:
No
Стил:
Модерна
Број на извори на светлина:
6
Гаранција:
3
Напон:
90-260V
Абажур Боја:
Црна
Е dimmable:
No
Материјал:
Метал
Тип На Прекинувач:
Никој