.

Едноставна Американски ретро лустерот серија ресторан светла биро светилки лустери

Едноставна Американски ретро лустерот серија ресторан светла биро светилки лустери

DEN 3264.00

Пристапност
Во достапна форма


Светилка на телесна маса : ковано железо
Абажур материјал : ковано железо
Блескаво светилки, енергија-заштеда на лампи ЛЕР извор на светлина
Занает : сликарство матирано
Број на извори на светлина : 1
Зрачењето област : 10 до 15 метри квадратни
Без разлика дали или не да се донесе еден извор на светлина на светилки и фенери : без светлина
Погоден извор на светлина моќ : 51 до 60 w
Се применуваат место : ресторан трпезарија студија други спална соба

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Pendant Светла
Гаранција:
A
Бренд Име:
WINZSC
Заврши:
Железо
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Техника:
Насликани
Број На Модел На:
A
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо
Инсталација Тип:
кабелот pendant
Абажур Боја:
Црна
База Тип:
E27
Осветлување Област:
10-15square метри
Место:
Салон
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Материјал:
Метал
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
сертификација:
CCC
Број на извори на светлина:
1
Е Светилки Вклучени:
No
Тип На Објект:
Pendant Светла