.

Бесплатен Превозот 48V 300W 6.25 НА Прилагодливи Smps Напојување Трансформатор 48V 220v AC 110v да 48V DC За CNC гравирање машина

Бесплатен Превозот 48V 300W 6.25 НА Прилагодливи Smps Напојување Трансформатор 48V 220v AC 110v да 48V DC За CNC гравирање машина

DEN 1430.40

Пристапност
Во достапна форма


Бесплатен Превозот 48 V 300 W 6.25 НА Прилагодливи Smps Напојување Трансформатор 48 V 220v AC 110v да 48 V DC За CNC гравирање машина
Моделот S-300-12 S-300-24 S-300-36 С-300-48 DC излез,тековната 12 V 25 A 24 V 12.5 НА 36 V 8.3 НА 48 V 6.25 Бран и бучава 100mvp-стр 75mvp-стр 75mvp-стр 240mvp-стр Влезот стабилност ±2% ±1% ±1% ±1% Оптоварување стабилност ±1% ±0.5% ±0.5% ±0.5% Ефикасност 73% 78% 82% 92% Прилагодлива опсег за DC напон ±10% ±10% ±10% ±10% Текст тековната 6 A/115 V 3А/230 VAC AC влезен напон спектар 85~132 VAC , 47~63 Hz , 240~370 VDC AC Inrush тековната Ладна-start тековната 18 A/115 VAC 36 A/230 V заштита од Преоптоварување 105%-150% Тип : намалување излез; Ресетирање : автоматско обновување на Истекување current Setup, пораст, држете се до времето 200ms,100ms,30ms го Издржат напонот I/P-О/П : 1.5 KVAC; I/P-F/G : 1.5 KVAC; O/P-F/G : 0.5 KVAC (1 Мин) Изолација отпор I/P-О/P, I/P-F/G, O/P-F/G, 500 VDC/100 MΩ Работна температура и влажност, `-10°C~+60°C, 20%~90%RH стандарди за Безбедност на GB4943 UL60950 EN60950 EMC стандарди GB9254 EN55022 Класа Б Вкупната димензија 199 X110 X50mm Тежина 0.9 килограми
Други модели :
S-300-12 / S-300-24 / S-300-36 / S-300-48
Единствен излез мали напојување
S серија :
S-15 W / S-25 W / S-35 W / S-50 W / S-60 W / S-75 W / S-100 W / S-120 W /
S-145 W / S-150 W / S-200 W / S-201 W / S-250 W / S-300 W / S-350 W /
S-400 W / S-500 W / S-600 W / S-800 W / S-1000 W
Dual излез напојување
D серија :
Д-20 W / D-30 W / D-50 W / D-60 W / D-100 W / D-120 W / D-150 W / D-180 W / D-200 W /
Д-250 W / D-300 W / D-350 W /
Тројна и Quad Излез Префрлување напојување
Т-30 W / T-50 W / T-60 W / T-100 W /
П-60 W / П-120 W /
Din Железнички Префрлување напојување
Д-Р-30 W / Д-Р-45 W / Д-Р-60 W / Д-Р-75 W / Д-Р-120 W / Д-Р-240 W /
Водоотпорен Напојување
LPV серија :
LPV-12 W / LPV-20 W / LPV-30 W / LPV-50 W / LPV-60 W / LPV-80 W / LPV-100 W /
LPV-120 W / LPV-150 W / LPV-200 W / LPV-250 W / LPV-300 W / LPV-350 W /
Rain Proof Префрлување Напојување
FYS серија :
FYS-50 W / FYS-60 W / FYS-75 W / FYS-100 W / FYS-120 W / FYS-150 W /
FYS-200 W / FYS-250 W / FYS-350 W /
Мини големина префрлување напојување
MS Серија :
MS-15 W / MS-25 W / MS-35 W / MS-50 W / MS-60 W / MS-100 W / MS-120 W / MS-350 W /
Тенок и seriesslim и серии
ХС Серија :
ХС-10 W / ХС-20 W /
DC Префрлување Напојување
ДД Серија :
ДД-25 W / ДД-50 W / ДД-60 W / ДД-100 W / ДД-120 W / ДД-150 W / ДД-200 W / ДД-250 W /
ДД-300 W / ДД-350 W /
.

Главните карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
48V
Излезна Моќност:
201 - 300W
Излезна Струја:
6.25 На
Фрекфенција:
47~63Hz
Број На Модел На:
S-300 W
is_customized:
Yes
Влезен Напон:
220v
Сертификат:
ISO9001 CE EMC LVD ROHS КС
Случај Материјал:
Алуминиум
DC прилагодливи:
10%
Inrush Тековната :
(Ладно започнете тековен) 18A/115V 36A/230V
Стандарди За Безбедност:
( Дизајн refre) GB4943 UL60950 EN60950
ENC стандарди:
GB9254 EN55022 (класа) Б
Overvoltage заштита:
CH 1
работни tenperature и влажноста на воздухот:
-10~60 20%~90%RH
Гаранција:
2 години гаранција
Влезен Напон:
Универзални AC влез