.

Latching Рокер Префрлување Прекинувач I/O 6 Игли Со Светлина 16A 250VAC 20A 125VAC KCD4 Зелена Црвена во Жолта боја Сина, Црна Брод DPST

Latching Рокер Префрлување Прекинувач I/O 6 Игли Со Светлина 16A 250VAC 20A 125VAC KCD4 Зелена Црвена во Жолта боја Сина, Црна Брод DPST

DEN 25.44

Пристапност
Во достапна форма


Столбови : DPST Терминали : 6 Игли Позиција : On-Off Светилка Боја : Црвена,Жолта ,Bule ,Зелена, Отценети Напон : AC 16 A 250 V, AC 20 A 125 V Вкупната Големина : 31 x 25 x 35mm / 1.2" x 1" x 1.4" (L*W*H) Монтажа, Големина : 27 x 21mm / 1.1" x 0.8" (L*W) Пакет Содржина : 1x Рокер Прекинувачи

Главните карактеристики

боја:
Црна, Сина, Зелена, Црвена, Жолта
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
KCD4
сертификација:
CQC,CE,CCC,RoHS
Тип На Прекинувач:
Рокер Префрлате
Карактеристики:
Префрлете
Гаранција:
10000
Бренд Име:
EARUELETRIC
Материјал:
Пластични
Тип На Објект:
Прекинувачи
боја:
Црна,Црвена,Жолта,Bule,
Големина:
31x25mm
Номинална Напон:
16A 250VAC / 20A 125VAC
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.02kg (0.04lb.)
Пакет Големина:
5cm x 5cm x 5cm (1.97in x 1.97in x 1.97in)