.

1pcs АЛПИТЕ РС**1 серија 7.5 cm миксер слајд potentiometer, еден чекор B1K оска, долго 15MM бенд светлина

1pcs АЛПИТЕ РС**1 серија 7.5 cm миксер слајд potentiometer, еден чекор B1K оска, долго 15MM бенд светлина

224.64
DEN 214.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма

Обемот на отпорник 1 бенд светилка Инсталација на ветер Вертикална Патување 60mm Оперативниот дел облик 6 Оперативен должина 15mm номинална отпор 1 K. Отпор закон Б Локација ништо Монтажа плоча ништо Услуга температура спектар -25 степени C, да, +70 степени C Електрични сопственост Дозволената толеранција на вкупниот отпор + 20% Максимум оперативен напон 150 V, AC, 10 V, DC Номинална моќност 0.1 W изолација отпор 100 мин. 250 V DC го Издржат напонот 300 V AC за 1 минута Механички сопственост Акција сила 0.3 до 2,5 N Запирање на сила 50 N Туркање и влечење сила на работата на Одделот 50 N Странични вибрации на работа (на двете страни) 3мм Ексцентричност на оперативниот дел (страна) 0.5 mm max. Издржливост Оперативни живот 15000 циклуси на Животната средина отпор Ладно отпор -30 + 2 степени C за 96h отпорност на Топлина 70 + 2 степени C за 96h отпорност на Влага 40 + 2 степени C, до 90, 95%RH, за, 96h Минимум за единица (Компјутери.) Јапонија 900 900 Излез
SKYPE : weide-sy
Добредојдовте на нашата Продавница
Доколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
1
Материјал:
Легура
Бренд Име:
HUAERXINDIAN
тековната:
5A
Гаранција:
1
Карактеристики:
11
Тип На Прекинувач:
За Да Се Префрлате Префрлате
сертификација:
CCC,RoHS
Potentiometer Тип:
Синтетички Јаглерод Филм Potentiometer