.

1pcs АЛПИТЕ 6 cm лизгачки potentiometer една поврзани B50K 5MM окно

1pcs АЛПИТЕ 6 cm лизгачки potentiometer една поврзани B50K 5MM окно

158.40
DEN 151.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Обемот на отпорник Еден Инсталација на ветер Вертикална Патување 45mm Оперативниот дел форма 9-1 Оперативни должина од 5мм номинална отпор 50К. Отпор закон 1 B Локација ништо Монтажа плоча Yes
Услуга температура спектар -25 степени C, да, +70 степени C Електрични сопственост Дозволената толеранција на вкупниот отпор + 20% Максимум оперативен напон 200 V, AC, 10 V, DC Номинална моќност 0.25 W изолација отпор 100 мин. 250 V DC го Издржат напонот 300 V AC за 1 минута Механички сопственост Акција сила 0.3 до 2,5 N Запирање на сила 50 N Туркање и влечење сила на работата на Одделот 50 N Странични вибрации на работа (на двете страни) 2mm Ексцентричност на оперативниот дел (страна) 0.5 mm max. Издржливост Оперативни живот 15000 циклуси на Животната средина отпор Ладно отпор -30 + 2 степени C за 96h отпорност на Топлина 70 + 2 степени C за 96h отпорност на Влага 40 + 2 степени C, до 90, 95%RH, за, 96h
SKYPE : weide-sy
Добредојдовте на нашата Продавница
Доколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена
.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
1
Материјал:
Легура
Бренд Име:
HUAERXINDIAN
тековната:
5A
Гаранција:
1
Карактеристики:
11
Тип На Прекинувач:
За Да Се Префрлате Префрлате
сертификација:
CCC,RoHS
Potentiometer Тип:
Синтетички Јаглерод Филм Potentiometer